توسعه دهندگان
معاون وزیر ارتباطات خبر داد؛

آخرین وضعیت لایحه محافظت از داده

آخرین وضعیت لایحه محافظت از داده

به گزارش توسعه دهندگان، معاون وزیر ارتباطات در امور مجلس اظهار داشت: کارگروه اقتصاد دیجیتال، لایحه حمایت و محافظت از داده های شخصی را تصویب کرد و بزودی برای تصویب نهایی به هیات دولت ارجاع می شود.رضا باقری اصل در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت لایحه «حمایت و محافظت از داده های شخصی» و این که به هیأت دولت ارجاع شده است یا خیر، اظهار داشت: کارگروه اقتصاد دیجیتال، لایحه حمایت و محافظت از داده های شخصی را تصویب کرد و در تعامل با بخش غیردولتی و کسب نظر از خبرگان فکر می کنم برای تصمیم گیری نهایی خیلی زود به هیأت دولت ارجاع داده خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات در امور مجلس خصوصیت این لایحه را نظام مند کردن داده ها، حفظ حریم خصوصی کاربران و محافظت از داده ها در سکوهای اینترنتی عنوان نمود و اظهار داشت: این لایحه به نفع حمایت بیشتر از مردم و کسب و کارهای این حوزه تدوین و تکمیل شده است.
جانشین رئیس کمیسیون راهبردی اقتصاد دیجیتال افزود: این لایحه پس از تصویب در هیأت دولت، برای تبدیل شدن به قانون به مجلس شورای اسلامی ارجاع می شود و امیدواریم با فوریت بررسی شود.
به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، محمدخوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات هم پیش تر در رابطه با این لایحه اظهار داشته بود: کاری که حالا در دست داریم در ارتباط با لایحه محافظت از داده های شخصی است. اگر استارت آپ ها قصد دارند کار خویش را به شکل درستی انجام دهند و رشد متوازنی داشته باشند، باید از داده های مردم حفاظت کنند.
وی اضافه کرد: مثال ساده در این بخش، اینست که کاربران دوست ندارند زمانیکه با شماره خود در سایتی ثبت نام می کنند، آن شماره در اختیار شرکتهای تبلیغاتی قرار گیرد. تکلیف داده در این مقوله مشخص نیست؛ چونکه قوانین فعلی ما به علت بازخوانی های متفاوت از قوانین، نمی تواند به شکل شفاف عمل کند. ازاین رو یکی از مواردی که در قسمت حقوقی در ارتباط با شرکتهای استارت آپی پیگیری می نماییم اینست که بتوانیم امسال لایحه محافظت از داده های شخصی را از راه دولت به مجلس تقدیم نماییم.

1402/03/06
14:47:51
5.0 / 5
356
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد