توسعه دهندگان
معاون امنیتی انتظامی وزیر كشور:

سلامت آزمون حق افراد ذینفع است

سلامت آزمون حق افراد ذینفع است

به گزارش توسعه دهندگان، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: در مبحث قطع اینترنت در آزمون سراسری مسؤلان بر این باور هستند که سلامت آزمون حق افراد ذینفع است. اما از طرفی استفاده از هم اینترنت حق سایر مردم است، در واقع باید با عنایت به اهم و مهم بودن موضوعات، برگزید. اگر خواسته ها برآورده نشد و نگرانی برای آزمون بوجود آمد مجبوریم اینترنت را قطع نماییم.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، «سید مجید میراحمدی» در نشست «تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲» که امروز در مرکز همایش های حکمت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد، اظهار نمود: آزمون سراسری یکی از مقاطع حساس و سرنوشت ساز و تعیین کننده برای دانش آموزان، اولیا و بستگان آنها است. با اینکه بیشتر از یک میلیون نفر از دانش آموزان، کنکوری هستند، اما افراد درگیر در این آزمون بسیار بیشتر هستند.
وی ضمن اشاره به اهمیت کیفیت، سلامت و نظم در آزمون سراسری خاطرنشان کرد: اگر این رخداد با امنیت، سلامت، کیفیت و استانداردهای لازم برگزار شود، جلوه ای از جلوه های کارآمدی، توانمندی، اقتدار امنیتی و انتظامی کشور نمایش داده می شود و بالعکس اگر خدشه ای در هرکدام از ابعاد آزمون سراسری به وجود آید، در جامعه علمی و دانش آموزان رخداد نامبارکی روی می دهد که نتیجه آن کاهش سرمایه اجتماعی خواهد بود. بنابراین، این که همه دستگاههای مسئول خویش را در این امر جهت کمک به سازمان سنجش و وزارت علوم موظف می دانند به علت همین اهمیت است.
معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: وقتی وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش برای تأمین امنیت کنکور درخواست کمک کردند و خواستند دستورالعملی در شورای امنیت کشور در این حوزه مصوب و تکلیفی در همه دستگاه ها برای متکفل مبحث تعیین شود، این مورد مورد استقبال وزیر کشور قرار گرفت و دستورالعمل جانبی تهیه و تکلیف دستگاه ها مشخص شد.
سردار میراحمدی بیان نمود: سال قبل دستورالعملی در زمینه فوق تهیه شد که یکی از سالم ترین و بی نظیرترین آزمون ها از این نظر که هیچ گونه اتفاق نامبارکی رخ نداد را تجربه کردیم و این برای همه ما جای شادمانی است. البته به این مورد بسنده نشد و متناسب با تحولات و تغییرات در فرآیند محافظت از آزمون هم تغییراتی ایجاد کردیم.
به نقل از ایشان، این تحولات و برنامه هایی که برای برگزاری امن آزمون سراسری صورت می گیرد، شجاعت و خلاقیت و ابتکار سازمان سنجش را تضمین می نماید و شورای امنیت، شورای تأمین استان ها و وزارت کشور همراه سازمان سنجش هستند.
این مقام مسئول افزود: تأمین امنیت آزمون مساله ای نیست که ساده از آن عبور نماییم. در مورد خواسته های مسؤلان سنجش به جهت اینکه چه اقدامات مکملی تضمین کننده سلامت و امنیت باشد را بررسی می نماییم. همچون مواردی که این روزها به آن پرداخته شده قطع یاعدم قطع اینترنت است. برای ما حقوق داوطلبان و خانواده آنها مهم می باشد و ما خویش را مکلف و موظف می دانیم که از این حقوق پاسداری نماییم و با همین نگاه آن چه لازم است را انجام می دهیم.

منبع:

1402/03/05
13:49:12
5.0 / 5
408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد