توسعه دهندگان

ممنوعیت تیک تاک در یک ایالت آمریکا

ممنوعیت تیک تاک در یک ایالت آمریکا

به گزارش توسعه دهندگان، مونتانا اولین ایالت آمریکا شد که فرماندارش برای پشتیبانی از شهروندان در مقابل فعالیت اطلاعاتی چین، قانونی را برای ممنوعیت فعالیت اپلیکیشن چینی تیک تاک در این ایالت امضا کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، مونتانا عرضه اپلیکیشن تیک تاک در این ایالت را برای فروشگاه های برنامه گوگل و اپل ممنوع خواهد نمود اما هیچگونه جریمه برای افرادی که از این اپلیکیشن ویدئویی استفاده می نمایند، وضع نخواهد کرد. این ممنوعیت از اول ژانویه سال ۲۰۲۴ به اجرا گذاشته می شود و مطمئنا با چالش های حقوقی مواجه خواهد شد.

تیک تاک که متعلق به شرکت چینی "بایت دنس" است، پیش از این اطلاعیه ای را منتشر و اعلام نموده بود که قانون جدید با ممنوع کردن تیک تاک، حقوق متمم اول مردم مونتانا را نقض خواهد نمود.

تیک تاک که بیشتر از ۱۵۰ میلیون کاربر آمریکایی دارد، با درخواست های فزاینده از جانب قانونگذاران آمریکایی و مقامات ایالتی برای ممنوعیت سراسری این اپلیکیشن به علت نگرانی ها نسبت به احتمال اعمال نفوذ دولت چین در این پلتفرم، روبرو شده است.

این اپلیکیشن ویدئویی، محبوبیت زیادی در بین نوجوانان دارد. طبق بررسی مرکز تحقیقاتی پیو، ۶۷ درصد از نوجوانان آمریکایی در سن ۱۳ تا ۱۷ سال، از تیک تاک استفاده می نمایند و ۱۶ درصد از همه نوجوانان می گویند حدودا به صورت دائم از این اپلیکیشن استفاده می نمایند. تیک تاک اعلام نموده است که اغلب کاربرانش بالای ۱۸ سال سن دارند.

یک کمیته کنگره در مارس، شو زی چو، مدیرعامل تیک تاک را در رابطه با اینکه آیا دولت چین می تواند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کرده یا آمریکایی ها را در این اپلیکیشن تحت تأثیر قرار دهد، بازخواست کرد اما درخواست ها برای ممنوعیت سراسری تیک تاک یا دادن اختیارات جدید به دولت بایدن برای سرکوب یا ممنوعیت تیک تاک، در کنگره پیشرفته نداشته است. تیک تاک مکررا تکذیب کرده که تابحال اطلاعاتی را با دولت چین به اشتراک گذاشته و اعلام نموده است که این شرکت اگر هم چنین درخواستی شود، قبول نخواهد کرد.

مونتانا که بیشتر از یک میلیون نفر جمعیت دارد، اعلام نموده است، تیک تاک برای هر بار تخلف، با جریمه مواجه خواهد شد و اگر از این ممنوعیت تخلف کند، ۱۰ هزار دلار در روز جریمه خواهد شد.

این اپلیکیشن ویدئویی کوتاه می تواند از راه فروشگاههای برنامه اپل و گوگل دانلود شود. اپل و گوگل هم اگر از این ممنوعیت تخلف کنند، برای هر تخلف در روز، ۱۰ هزار دلار جریمه خواهند شد.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک سرگرم کار روی برنامه ای به نام "پروژه تگزاس" است که یک واحد مستقل برای نگهداری اطلاعات کاربران آمریکایی در آمریکا، روی سرورهایی که توسط شرکت آمریکایی اوراکل اداره می شود، بوجود می آورد.

منبع:

1402/02/29
15:26:44
5.0 / 5
360
تگهای خبر: آمریكا , برنامه , حقوق , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد