وزارت ارتباطات تاكید كرد

اینترنت برای هیچ آزمونی قطع نخواهد شد

اینترنت برای هیچ آزمونی قطع نخواهد شد

توسعه دهندگان: طبق اعلام مسئولان وزارت ارتباطات اینترنت برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم قطع نخواهد شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، طی سالهای اخیر پدیده لو رفتن سؤالات و رواج تقلب در میان برخی داوطلبان کنکور همپای رشد شبکه های مجازی و وسایل الکترونیکی و ابزارهای هوشمند بالا رفته است و این نگرانی را برای داوطلبان کنکور و حتی خانواده های آنها که به صورتی سرنوشتشان به این امتحان گره خورده ایجاد کرد.

اگرچه برای جلوگیری از تقلب و پخش سوالات هنگام برگزاری کنکور تدابیر گوناگونی از طرف سازمان سنجش درنظر گرفته شده اما گویا موثر نبوده و بتازگی تنها روشی که می توانست امنیت این امتحان را تضمین کند قطع اینترنت اعلام شده بود. در نهایت نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در ایام ۲۹ و ۳۰ دی ماه به سبب جلوگیری از تقلب و حفظ حقوق داوطلبان، با قطع اینترنت آن هم بصورت نقطه ای انجام شد و بررسی ها حاکی از آن بود که این روش تا حد زیادی موفق بوده و هیچ برگشت پاسخی به حوزه های امتحانی در کنکور امسال رخ نداد.

اگر چه این اقدام از طرف مسئولان سازمان سنجش موفق اعلام گردید اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال قبل اعلام نمود که این دفعه آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع می شود و حتما باید برای دور بعدی کنکور به فکر راهکاری جایگزین باشند و به هیچ وجه دیگر اینترنت را به خاطر کنکور قطع نمی کنند.

بیشتر بخوانید:
اینترنت برای کنکور ارشد و دکتری قطع می شود؟

در همین رابطه امروز محسن زارعی-رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش- در یک نشست خبری، از بررسی درخواستی برای قطع اینترنت هنگام برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان آگاهی داد.

او دراین زمینه اظهار داشت: از آنجائیکه تخلفات و شبکه های سودجو در پیامرسان های خارجی فعالیت داشتند، درخواست قطع اینترنت بین الملل در یک مدت زمانی ۳۵ دقیقه ای تا ساعت ۸: ۳۰ بامداد را داشتیم که مصوب شد تا در کارگروهی بررسی شود و جلسات تخصصی داشتیم. دو موضوع تهیه اینترنت پایدار و پرسرعت برای حوزه های تصحیح و محدودسازی اینترنت در دستور کار بود و درحال بررسی کارشناسی هستیم.

پس از انتشار این خبر، امروز محمد احسان خرامید- رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی درباره ی قطع اینترنت اظهار داشت: همانگونه که سال قبل هم اعلام شد، وزارت ارتباطات برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم اینترنت را قطع نخواهد کرد.

منبع:

1402/02/25
10:11:41
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد