افزایش حملات سایبری به دولت های جهان

افزایش حملات سایبری به دولت های جهان

به گزارش توسعه دهندگان، تحقیقات جدید شرکت ˮسرف شارکˮ نشان داد حملات سایبری به دولت های جهان در چند ماه نخست سال ۲۰۲۳، افزوده شده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، در تحقیقاتی که اخیرا از جانب شرکت "سرف شارک" انتشار یافت، این شرکت ۹۲۴ واقعه سایبری مهم که در فاصله سال ۲۰۰۶ تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ روی داده است، را تحلیل و بررسی کرد. تحلیل این آمار نشان داده است که طی این مدت، حداقل ۷۲۲ حمله سایبری ضد سازمان های دولتی انجام شده است.

با این حال، قبل از سال ۲۰۲۰، سازمان های دولتی سالانه به صورت متوسط ۲۹ حمله سایبری را گزارش می کردند. بعد از سال ۲۰۲۰، تعداد حملات به میانگین سالانه ۹۶ مورد افزایش پیدا کرد. حدودا نیمی از ۹۲۴ رویداد مهمی که مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت، در سه سال قبل روی داده است. اغلب اوقات، عوامل مخرب، با شیوه مهندسی اجتماعی، حمله خویش را آغاز کرده اند و با حملات بدافزاری یا باج افزاری به پایان رسانده اند. با این وجود، گاهی اوقات این حملات شامل کارزارهای انتشاراطلاعات غلط بوده است.

جاسوسی سایبری

نتایج این گزارش نشان میدهد فعالیتهای جاسوسی سایبری نگران کننده هستند. از سال ۲۰۰۶، حدود ۱۵ درصد از همه حملات ضد شرکتهای دولتی، با هدف جاسوسی سایبری بوده است. به علاوه، از ۳۲ حمله ای که در سه ماهه اول سال جاری روی داد، ۹ مورد آن جاسوسی سایبری بود که حدودا با تعداد حملات جاسوسی سایبری کل سال ۲۰۲۲، برابری می کند.

محققان همینطور مدعی شدند فعالیتهای جاسوسی سایبری حدودا به صورت کامل توسط عوامل تحت حمایت دولتی به انجام می رسد و نشان میدهد که جنگ سایبری بین دولت ها درحال افزایش است. آخرین موردی که مرکز مطالعات بین الملل و استراتژیک (CSIS) به آن اشاره نمود، حمله هکرهای روسی به وبسایت مجلس ملی فرانسه بود. به علاوه، یک گروه جاسوسی سایبری ویتنامی در مارس، در بین چندین عامل تهدید بود که یک آژانس فدرال آمریکا را هدف قرار داد.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، عوامل کره شمالی، چین و روسیه در بین فعال ترین و ماهرترین گروههای سایبری هستند. بعنوان مثال، گروه لازاروس، یک گروه هکری تحت حمایت دولت کره شمالی است که برای هدف گرفتن کسب وکارهای رمزارز به منظور جمع آوری پول و تأمین مالی عملیات نظامی و دولتی کره شمالی، شناخته شده است. اف بی آی ادعا کرده است که لازاروس عامل یکی از بزرگ ترین سرقت های رمزارز تا کنون بوده و با نفوذ به شبکه رونین، ۶۲۰ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال مختلف را به سرقت برده است.

منبع:

1402/02/23
10:05:50
5.0 / 5
297
تگهای خبر: آمریكا , دیجیتال , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد