توسعه دهندگان
در حاشیه جلسه دولت

زارع پور: پیام رسان های داخلی توانایی میزبانی از مردم را دارند

زارع پور: پیام رسان های داخلی توانایی میزبانی از مردم را دارند

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات اظهار داشت: پیام رسان های داخلی از بلوغ قابل قبولی برخوردار می باشند و توانایی میزبانی از مردم را دارند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات ایران اظهار نمود: سهامداران مخابرات و هیأت مدیره پیش از این تفاهمنامه ای را با وزارت ارتباطات امضا کردند که باید به این قول پایبند باشند و آنچه به بازنشستگان شرکت مخابرات قول دادند، انجام دهند. مسؤلان شرکت مخابرات به وزارت ارتباطات متعهد شدند که یک سوم افزایش تعرفه سال قبل را به مبحث بازنشستگان اختصاص دهند ولی متأسفانه به بخشی از تعهدات خود عمل نکردند.

زارع پور با تاکید بر این که توپ در زمین وزارت ارتباطات نیست، تاکید کرد: این که بعضی از رسانه ها آدرس غلط می دهند و وزارت ارتباطات را در این حوزه مسئول می دانند، درست نیست.

وزیر ارتباطات همینطور در رابطه با توسعه پلت فرم های پیام رسان داخلی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات موظف به فراهم کردن ابزارهای لازم برای تسهیل ارتباطات مردم است و زمانی که یک پیام رسان خارجی با محدودیت مواجه می شود، باید زمینه جایگزینی پیام رسان های داخلی را فراهم نماییم. حالا پیام رسان های داخلی از بلوغ قابل قبولی برخوردار می باشند و نزدیک ۴۰ میلیون کاربر در این پیام رسان ها فعالیت می نمایند و روزبه روز کیفیت آنها بیشتر می شود.

زارع پور افزود: ده ها پلت فرم خارجی برای ارتباط با خارج از کشور نظیر imessage، FaceTime، Imo، Discord و اسکایپ و دیگر پیام رسان های خارجی برای ارتباط با خارج از کشور وجود دارد. حداکثر ۱۰ درصد نیاز کشور برای ارتباطات با خارج از کشور است و ۹۰ درصد نیاز کشور داخلی است و پلت فرم های داخلی هم حالا توانایی میزبانی از مردم را در پلت فرم های تعیین شده دارند.

وی در رابطه با این که آیا سال جاری بسته های اینترنتی با افزایش قیمت همراه خواهند بود، خاطرنشان کرد: مبحث افزایش قیمت درحال بررسی است چون که به علت افزایش هزینه ها، دستمزد، افزایش قیمت دلار و تجهیزات، پیشنهادهایی را اپراتورها مطرح نمودند که در صورت نیاز اطلاع رسانی لازم دراین باره صورت خواهد گرفت. آخرین تعرفه بسته های اینترنتی در ارتباط با سال ۹۶ است و در دولت سیزدهم افزایش قیمت وجود نداشته است؛ از طرفی سال قبل بسته های زیر کف قیمت حذف شد اما اپراتورها بسته های جدیدی معرفی نکردند. تلاش می نماییم فشار به مردم نیاید.

منبع:

1402/02/21
13:07:16
5.0 / 5
363
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد