معافیت آمریکا برای تراشه سازان کره ای تمدید می شود

معافیت آمریکا برای تراشه سازان کره ای تمدید می شود

به گزارش توسعه دهندگان، کره جنوبی انتظار دارد واشنگتن معافیت برای صادرات تجهیزات تراشه سازی پیشرفته به چین را تمدید کرده و به شرکتهای اس کی هاینیکس و سامسونگ الکترونیکس اجازه دهد تجهیزات مورد نیاز برای حفظ فعالیت در دومین اقتصاد بزرگ جهان را دریافت نمایند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، لی چانگ یانگ، وزیر بازرگانی کره جنوبی اظهار داشت: انتظار می رود معافیت یک ساله که اکتبر سال جاری تمام می شود برای یک مدت قابل توجه دیگر تمدید شود. چنین اقدامی، ابهام بزرگ برای تراشه سازان کره ای را برطرف می کند که نگران آینده پایگاه های تولید خارجی خود هستند.

سامسونگ و اس کی هاینیکس، بزرگترین سازندگان تراشه حافظه در جهان به حساب می آید که در اغلب دستگاه ها از کامپیوتر های شخصی گرفته تا تلفن های هوشمند و خودرو ها استفاده می شود. وزیر بازرگانی کره جنوبی به خبرنگاران اظهار داشت: مقامات کره ای به همتایان آمریکایی خود گفته اند شرکتهای کره ای باید اجازه پیدا کنند فعالیتشان در چین حفظ شود تا از مختل شدن زنجیره تأمین جهانی اجتناب شود.

واشنگتن سال میلادی گذشته مجموعه محدودیت های تجاری ضد چین وضع کرد که دسترسی به فناوری پیشرفته همچون ماشین آلات تولید نیمه رسانا و تراشه سازی را محدود کرد. دولت آمریکا به سازندگان تراشه حافظه کره ای شامل سامسونگ و اس کی هاینیکس که یک سوم از تراشه های حافظه خویش را در چین تولید می کنند، معافیت یک ساله از این تحریم ها داد.

هاینیکس اعلام نموده است سرگرم بررسی انتخابهای مختلف برای فعالیت هایش در چین است اما فعلاً انتظار ندارد تغییر قابل توجهی صورت بگیرد. این سازنده تراشه کره ای در آوریل گفته بود در رابطه با دریافت تمدید معافیت، خوش بین است.

هدف آمریکا از این محدودیت ها، مقابله با توسعه فناوری پیشرفته چین از هوش مصنوعی گرفته تا سفینه های فضایی و هواپیماهای جنگنده است. علاوه بر محدودیت صادراتی، دولت بایدن، محدودیت هایی را برای سرمایه گذاری شرکتهای تراشه سازی در چین که به دنبال دریافت یارانه فدرال بر مبنای قانون "تراشه ها و علم" هستند، وضع کرده است. سامسونگ در بین شرکتهایی است که در تگزاس کارخانه تراشه می سازد و امکان دارد از این یارانه های آمریکایی بهره مند شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کره جنوبی و آمریکا، شرکای امنیتی و تجاری هستند و از راه گروه های کاری که هدفشان حفظ منابع شرکتهای بزرگی نظیر سامسونگ و هاینیکس است، مذاکراتشان را مضاعف کرده اند.
1402/02/20
08:47:17
5.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد