توسعه دهندگان

چطور از دو پیام رسان داخلی به یکدیگر پیام بدهیم؟

چطور از دو پیام رسان داخلی به یکدیگر پیام بدهیم؟

به گزارش توسعه دهندگان، کاربرانی که قصد دارند از راه قابلیت اینترکانکشن با مخاطبان خود در ارتباط باشند، لازم است با رعایت چند نکته ساده این توانایی را فعال کنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، اتصال داخلی میان پیام رسان ها (اینترکانکشن) یا MXP به معنای ایجاد امکان ارسال پیام از مبدا یک پیام رسان ایرانی به سایر سکوهای مشابه بومی است که بعد از چندین ماه انتظار در نهایت شنبه دوم اردیبهشت ماه اعلام گردید چهار پیام رسان داخلی، بله، ایتا، گپ و ایتا به یکدیگر متصل شدند.

درباره چگونگی عملکرد این سرویس گفته شده که این کار با دو روش کلی برای پیاده سازی ارتباط داخلی میان پیام رسان ها یا mxp وجود دارد. روش خودکار که در این شیوه سرور mxp به صورت خودکار مطلوب ترین مقصد برای ارسال پیام را انتخاب می کند.

اما در روش دستی هم فرستنده پیام ابتدا از سکوهایی که گیرنده پیامش در آنها عضویت دارد، آگاه خواهد شد، سپس مسیر ارسال پیام را به مبل خود انتخاب خواهد نمود و گفتگو در پیام رسان انتخابی فرستنده صورت خواهد گرفت. آنگونه که مسؤلان مربوطه گفته اند فاز اول این طرح ارسال متن و فایل است و تکمیل کانال و گروه در فازهای بعدی قرار دارد. در حال حاضر چهار پیام رسان در این حوزه پیشتاز هستند و مقرر شد بعد از بروزرسانی جدید این توانایی با پیش فرض غیر فعال بر روی پیام رسان ها اضافه شود؛ در واقع این توانایی به این گونه است که زمانی که نسخه جدید پیام رسان ها منتشر شود، در پیام رسان ها به صورت غیرفعال وجود خواهد داشت. حال با گذشت چندین ماه، اعلام گردید این توانایی بر روی پیام رسان های داخلی بوجود آمده است.

نحوه فعال سازی قابلیت اینترکانکشن

کاربرانی که قصد دارند از این امکان استفاده نمایند لازم است در ابتدا پیام رسان خویش را به آخرین نسخه بروزرسانی کنند، سپس به قسمت تنظیمات و بعد حریم خصوصی رجوع کنند و گزینه ارتباط با سایر پیام رسان ها را فعال کنند. بعد از این مرحله لازم است به بخش مخاطبان رجوع و بعد از به روزرسانی، مخاطب مورد نظر خویش را انتخاب و سپس به آن پیام دهند. لازم به ذکر است برای برقراری ارتباطات با دیگران، مخاطبان شما هم حتما باید این توانایی را بر روی پیام رسان های خود فعال کرده باشند.

بنابراین شخصی که مثال شخصی که از برنامه پیام رسان داخلی "بله" استفاده می نماید، می تواند به واسطه همان پیام رسان به کاربری که عضو پلت فرم فارسی دیگری همچون "ایتا" است پیام ارسال نماید و یا کسی که در سکوی"ایتا" عضو است به کاربرانی که از سایر پیام رسان ها همچون گپ و آی گپ استفاده می نمایند پیغام ارسال نماید.

پیش از این عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اتصال پیام رسان های داخلی را از لزوم ها و الزامات شبکه های اجتماعی داخلی دانست و گفته بود با نصب یک پیام رسان داخلی میتوان با سایر پلتفرم های داخلی ارتباط برقرار کرد همین مساله منجر به تقویت پیام رسان های داخلی خواهد شد.

منبع:

1402/02/05
11:09:32
5.0 / 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد