در واكنش به مقررات اتحادیه اروپا

تبلیغات سیاسی در فیس بوک و اینستاگرام ممنوع می شود

تبلیغات سیاسی در فیس بوک و اینستاگرام ممنوع می شود

به گزارش توسعه دهندگان، مدیران شرکت ˮمتا پلتفرمزˮ از ترس اینکه این شرکت قادر به رعایت کامل مقررات جدید اتحادیه اروپا در رابطه با کارزارهای آنلاین نباشد، سرگرم بحث در رابطه با ممنوعیت تبلیغات سیاسی در این منطقه هستند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی نوشت: قانونگذاران اتحادیه اروپا در فوریه توافق کردند مقررات در مورد تبلیغات سیاسی هدفمند را برای مقابله با انتشار اطلاعات گمراه کننده در زمان انتخابات، سخت گیرانه کنند. مقررات پیشنهادی، غولهای فناوری آمریکایی را ملزم می کند اطلاعات بیشتری در رابطه با تبلیغات سیاسی هدفمند در پلت فرم های خود، فراهم نمایند و در صورت نقض این مقررات، معادل چهار درصد از گردش مالی جهانی خود، جریمه خواهند شد.

فایننشیال تایمز به نقل از منابع آگاه نوشت: مدیران متا از این نگران هستند که تعریف تبلیغات سیاسی، تحت برنامه های اتحادیه اروپا، به حدی گسترده خواهد بود که نپذیرفتن همه تبلیغات سیاسی پولی در سایتهای این شرکت، گزینه راحت تری خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپا دسامبر گذشته به متا اخطار داد که با مختل کردن رقابت در بازارهای تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین و سوءاستفاده از موقعیت برترش، قوانین ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا را نقض کرده است.

منبع:

1402/01/11
15:02:32
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد