در پیام نوروزی مطرح شد؛

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای بازبینی در فهرست اپلیکیشنهای محدود شده

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای بازبینی در فهرست اپلیکیشنهای محدود شده

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات در پیام تبریک سال جدید اظهار داشت: پیشنهاداتی برای بازبینی در فهرست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند ارایه داده ایم.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی فرارسیدن سال ۱۴۰۲ شمسی را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:
سال ۱۴۰۱ هم به انتها خودش رسید. در این سال اتفاقات تلخ و شیرینی را در کنار هم تجریه کردیم. پیشرفت چشم گیر شبکه ملی اطلاعات، بلندپروازی های امیدآفرین صنعت فضایی، رشد شتابان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، شروع پروژه افزایش هفتاد درصدی ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور، افزایش دو برابری ترانزیت دیتا از خاک کشور، دسترسی بیش از سه هزار روستای جدید به اینترنت، پیشرفت قابل تحسین پیامرسان های داخلی و شروع روند اجرائی پروژه ملی فیبرمنازل و کسب وکارها همچون اقدامات موفق ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در این پیام تصویری و نوروزی کوتاه در مورد اهم شان گفته ام.
اما در کنار اینها، در همین سال اتفاقات دیگری هم افتاد که شاید تعدادی از مردم عزیزمان را از این وزارتخانه دلگیر کرده باشد. محدودیت هایی بر روی برخی خدمات و پلت فرم های پرمخاطب خارجی اعمال شد. باوجود این که این اتفاق با تصمیم مراجع امنیتی بود، اما همانند دو دوره گذشته که چندین پلت فرم مثل تلگرام، وایبر، وی چت، سیگنال، ویز، کلاب هاوس و... و. فیلتر شدند، این دوره نیز نوک پیکان انتقادها به سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشانه رفت. هرچند در همه ادوار و بارها تاکید شده این وزارتخانه در مورد محدودیت یا رفع آنها در هیچ دوره ای تصمیم گیر نبوده است اما ماموریت ذاتی آن ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل ارتباطات جامعه است. پس ما سعی کردیم با تقویت خدمات و پلت فرم های بومی، امورات مردم مختل نشود که به نظرم در این خصوص توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم. وضع مطلوب ما همانطور که قبلاً گفته ام این است که مردم عزیز ما در فضای رقابتی هم محصولات بومی را بر مشابه خارجی شان ترجیح دهند و با اختیار به کارآفرینان هم وطن خویش اعتماد کنند. مطلوبی که بنظرم کاملا دست یافتنی است چون به توان جوانانمان و دانش فنی آنها ایمان دارم. البته در کنار کوشش برای تحقق این آرمان، پیشنهادات را هم برای بازبینی در فهرست سرویس ها، سایت ها و اپلیکیشن هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند و ممکنست دلیلهای محدودیت تعدادی از آنها الان دیگر موضوعیتی نداشته و یا کمرنگ شده باشد را به مراجع مربوطه داده ایم.
ضمن تبریک سال نو به همه هموطنان عزیزم در سراسر این کره خاکی، انشالله در سال ۱۴۰۲ با کمک سایر بخش های دولت و البته همراهی بخش خصوصی و زیست بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات قدمهای مهمی در امتداد جهش کشور در گسترش زیرساخت های فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال خواهیم برداشت.
سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را برای همه ملت ایران آرزومندم.


منبع:

1402/01/02
13:34:15
5.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد