نقشه گوگل زیر ذره بین وزارت دادگستری آمریکا رفت

نقشه گوگل زیر ذره بین وزارت دادگستری آمریکا رفت

به گزارش توسعه دهندگان، وزارت دادگستری آمریکا با احیای رشته تحقیقات ضدانحصارطلبی خود، سرگرم تحقیق در رابطه با نفوذ گوگل در خدمات نقشه است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از سه منبع مطلع نوشت: وکلای وزارت دادگستری آمریکا به دنبال دریافت اطلاعات و مصاحبه با شاهدان احتمالی هستند. این تحقیقات بر این تمرکز یافته که گوگل چگونه خدمات خویش را با یکدیگر دسته می کند و امکان دارد به شکایت ضد انحصار طلبی جدیدی منتهی شود.

این تحولات نشان داده است که وزارت دادگستری آمریکا، حتی بعد از تنظیم دو شکایت ضد انحصار طلبی بزرگ ضد گوگل، به تفحص در مورد محصولات محبوب این غول اینترنتی ادامه می دهد.

شرایط استفاده از سرویس گوگل، طراحان را ملزم می کند محصولات نقشه (Google Maps) و جستجوی (ُ Search) این شرکت را با هم استفاده نمایند. این محدودیت مانع از آن می شود که شرکت ها، از آمار "مکانهای گوگل" (Google Places) که اطلاعات مفصل، تصاویر و بررسی ساختمان های خاصی را فراهم می آورد، در خدمات نقشه رقیب استفاده نمایند.

وادار کردن شرکت ها به استفاده از یک محصول برای دسترسی یافتن به محصول دیگر که به باندلینگ یا دسته کردن مشهور است، می تواند قانون ضد انحصار طلبی را نقض کند.

گوگل اعلام نموده که این محدودیت ها، تجربه کاربری خوب را تضمین می کنند. ضمن این که، برخی از شرکتهای شخص ثالث که این شرکت از آنها مجوز گرفته است، در مورد نحوه ی استفاده از اطلاعات مکانی، محدودیت هایی تعیین کرده اند.

رقیبان گوگل شکایت دارند که این محدودیت ها به نوآوری در شماری از حوزه های نوظهور مانند پهپادها، تحویل و لجستیک و همینطور خودرو های برقی و خودران لطمه می زند. در جلسه فوریه ۲۰۲۱ کنگره، شرکت شرکتهای گارمین و مپ باکس، نگرانی های خویش را نسبت به محدودیت های اعمال شده از جانب گوگل برای نقشه ها ابراز کردند.

وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات در رابطه با گوگل را در سال ۲۰۱۹ شروع کرد و دو شکایت ضد انحصارطلبی ضد این شرکت تنظیم کرده که یکی به جستجو و دیگری به کسب و کار فناوری تبلیغات گوگل متمرکز است. این نهاد، در جهت پرونده جستجوی آنلاین، به دنبال اطلاعاتی از این شرکت در مورد نقشه بود اما در نهایت ترجیح داد شکایت ضد انحصارطلبی محدودتری را تنظیم کند که به قراردادهای گوگل با سازندگان مرورگر و تلفن هوشمند متمرکز است که آنها را ملزم می کند این موتور جستجو را بعنوان موتور جستجوی پیش فرض قرار دهند.

دادستان های کل ایالتی، تحقیقات خویش را انجام داده و شکایت جداگانه ضد گوگل در ارتباط با جستجو، فناوری تبلیغات و کنترل این شرکت بر اپلیکیشن های دانلود شده در تلفن های هوشمند و دستگاههای اندرویدی، تنظیم کرده اند. پرونده ایالتی در ارتباط با جستجوی آنلاین که توسط ایالت های کلرادو و نبراسکا هدایت می شود، گسترده تر از پرونده ای است که توسط وزارت دادگستری آمریکا تنظیم شده و شامل ادعاهای در ارتباط با نقشه و دسته کردن محصولات گوگل برای خودروسازان است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نهاد ضد انحصارطلبی آلمان هم سال قبل تحقیقاتی را در رابطه با محدودیت های نقشه گوگل شروع کرد.
1401/12/05
10:55:05
5.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد