اولتیماتوم خزانه داری آمریكا به چینی ها

حق فروش فناوری به روسیه را ندارید

حق فروش فناوری به روسیه را ندارید

به گزارش توسعه دهندگان، معاون وزیر خزانه داری آمریکا اخطار داد واشنگتن از تحریم شرکتهای چینی که از حمله روسیه به اکراین حمایت می کنند، ترسی نخواهد داشت.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری در کنفرانسی اظهار نمود: مقامات آمریکا، مستقیما سراغ شرکت ها و موسسات مالی چینی رفته و برای آنها روشن می کنند که آماده هستیم در صورتیکه آنها حمایت مادی برای روسیه فراهم نمایند، این شرکت ها را تحریم نماییم.

آدیمو در آستانه سخنرانی در شورای روابط خارجی که بر رویکرد آمریکا برای منزوی کردن اقتصاد روسیه یک سال بعد از حمله به اکراین تاکید خواهد کرد، اظهار داشت: شرکتهای چینی باید بین فعالیت در کشورهای متحد ما که ۵۰ درصد از اقتصاد جهانی را می سازند و انجام کسب و کار با روسیه که هر روز منزوی تر از قبل می شود، انتخاب کنند.

این تحریم ها تأثیر مخربی بر صادرات گاز روسیه و واردات کالاهای فناوری داشتند اما توانایی پوتین برای ادامه جنگ را به شکل جدی تضعیف نکرده اند. آمریکا کشورهایی که به روسیه برای دور زدن تحریم ها از راه نادیده گرفتن آنها یا تسهیل صادرات از راه کشورهای دیگر، کمک می کنند را تحت فشار قرار خواهد داد.

طبق اظهارات از پیش تهیه شده، آدیمو خواهد اظهار داشت که ما شاهد الگوهای نگران کننده در کشورهای مختلف همچون همسایگان روسیه هستیم که در آنجا، کرملین روابط مالی و تجاری خویش را به دنبال بسته شدن بازارهای دیگر، عمیق تر کرده است. آمریکا با بانکها و شرکت ها در تماس است تا به آنها اخطار دهد در معرض ریسک قطع دسترسی به سیستم های مالی آمریکا و شرکایش قرار دارند.

اظهارات آدیمو، منعکس کننده چالشی است که آمریکا در کوشش برای متقاعد کردن برخی از اقتصادهای بزرگ جهان مانند چین، برزیل، اندونزی و هند در مورد عدم همکاری با روسیه علیرغم این استدلال غرب که روسیه حاکمیت اکراین را نقض کرده و مرتکب جنایت جنگی در این کشور شده، با آن روبروست.

هرچند آدیمو اذعان دارد که اقتصاد روسیه بهتر از حد انتظار ظاهر شده است، اما طبق متن از پیش انتشار یافته، خواهد اظهار داشت که سقف قیمت برای صادرات انرژی روسیه، سیستم مالی کشور را تحت فشار قرار می دهد.

طبق متن سخنرانی آدیمو، روسیه بیشتر از ۹۰۰ هزار قطعه تجهیزات نظامی را در طول جنگ از دست داده و می خواهد آنها را جایگزین کند. همینطور ۴۰ درصد از تراشه هایی که روسیه از چین دریافت می کنند، معیوب هستند.

طبق گزارش بلومبرگ، مقرر است آدیمو بگوید کنترل های صادراتی و تحریم های آمریکا، همچنان مانع از دسترسی روسیه به تجهیزات مورد نیاز برای جبران این ضررها خواهد شد. تحریم های آمریکا، استفاده از منابع باقی مانده که روسیه می تواند برای پرداخت پول تسلیحات مورد نیازش، به آنها دسترسی پیدا کند را دشوارتر می کند.

منبع:

1401/12/03
08:13:41
5.0 / 5
411
تگهای خبر: آمریكا , بازار , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد