وزیر ارتباطات تاكید كرد

نمی توانیم اسرار پیام رسان ها را منتشر کنیم

نمی توانیم اسرار پیام رسان ها را منتشر کنیم

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مبحث کاهش درآمد اپراتورها که در نامه یکی از نمایندگان مجلس به آن اشاره شده، حقیقت ندارد و به هیچ وجه بحث ورشکستگی یا زیان ده بودن اپراتورها مطرح نیست.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با علت عدم عرضه آمار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با ترافیک پیام رسان های داخلی و اینترنت اظهار نمود: اطلاعات جزئی پیام رسان ها جزو اسرار تجاری آن هاست و ما نمی توانیم آنرا منتشر نماییم. اما آقای توانگر که در اینباره سوال داشتند، به جلسه ای دعوت شدند تا این مورد برایشان توضیح داده شود و اطلاعات در اختیارشان قرار بگیرد و ایشان هم اجابت کردند و این جلسه تشکیل خواهد شد.
وی ادامه داد: همینطور در نامه ایشان که اشاره شده درآمد اپراتورها کاهش پیدا کرده است، حقیقت ندارد و میتوان به مصاحبه های مدیرعامل اپراتورها رجوع کرد که اعلام نمودند حداکثر ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش درآمد داشتند و حتی رکورد ۹ ماهه آنها بیشتر از سال قبل بوده است و چون ابتدای سال حذف بسته و افزایش تعرفه را داشتند، ازاین رو به هیچ وجه بحث ورشکستگی یا زیان ده بودن اپراتورها مطرح نیست و حتی برخی از آنها در بورس هستند و در کدال صورت های مالی خویش را منتشر می کنند.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد که به هیچ وجه آمارهایی که در اینباره ارائه می شود حقیقت ندارد و هیچ اپراتوری حتی خرد هم در آستانه ورشکستگی قرار ندارد و آمارشان به صورت شفاف وجود دارد.
زارع پور همینطور در رابطه با اختلال در اینترنت اظهار داشت: امکان دارد اختلال مقطعی رخ دهد اما اختلال همیشگی نیست و ما در وزارت ارتباطات هستیم تا اختلالی به وجود نیاید.
وی تاکید کرد: سرعت اینترنت بر مبنای شاخصهای بین المللی، در ابتدای دولت سیزدهم رتبه ۸۰ بود و الان به ۵۶ رسیده است اما در یک سال قبل ۲۵ پله در سرعت اینترنت موبایل رشد داشته ایم؛ البته حتما نیازمند سرعت های بالاتر هستیم.
وزیر ارتباطات اشاره به این که سرعت اینترنت ثابت قابل قبول نیست و باید مشکلات آن حل شود، تصریح کرد: باید در شهرها فیبرکشی شود که این یک پروژه چند ساله است و توقع معجزه در یک سال کمی دور از ذهن است.
زارع پور همینطور در انتهای سخنان خود در رابطه با اختلال کلادفلر که روز گذشته رخ داد خاطرنشان کرد: این اختلال چند ساعت و در روز تعطیل رخ داده و الان برطرف شده است و علت آن هم درحال بررسی است؛ حتی اگر یک ثانیه ارتباطات مردم مختل شود، ما باید پاسخگو باشیم. عده ای به دنبال این هستند که تا مشکلی پیش می آید تیتر بزنند و مردم را ناامید کنند اما از حل این مشکل به مردم چیزی نمی گویند.1401/12/02
08:55:14
5.0 / 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد