عربستان بزرگترین سهامدار خارجی نینتندو شد

عربستان بزرگترین سهامدار خارجی نینتندو شد

توسعه دهندگان: صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، بزرگترین سهامدار خارجی شرکت بازی ویدئویی ژاپنی نینتندو شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این صندوق در امتداد متنوع کردن اقتصاد وابسته به نفت عربستان سعودی، حالا ۸.۳ درصد از سهام شرکت نینتندو را در اختیار دارد و سهام خودرا از بالای شش درصد در ابتدای امسال، افزایش داده است. به این ترتیب، صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی از نظر میزان سهام در اختیارش، بالاتر از صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی دولت ژاپن و بعد از نینتندو قرار می گیرد.

عربستان سعودی تحت مدیریت محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، به صنعت بازیها و ورزشهای الکترونیکی ورود کرده و گروه بازی سازی کامپیوتری "ساوی" را با بودجه ۳۸ میلیارد دلار تاسیس کرده و افراد باسابقه صنعت را جذب کرده است.

"ساوی" هفته جاری، با بیان سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیون دلاری در یک سازمان دهنده بازی رقابتی تحت حمایت شرکت تنسنت هولدینگز، از ورود خود به بخش بازیهای چین آگاهی داد.

طبق اعلام صندوق سرمایه گذاری عربستان سعودی، خرید جدید سهام نینتندو، با هدف سرمایه گذاری بوده است.

آکیرا تاکاتوریا، مشاوری که با شرکتهای ژاپنی صادرکننده محتوای فرهنگی پاپ به خاورمیانه همکاری دارد، در این زمینه اظهار داشت: خرید سهام نینتندو و سرمایه گذاری در شرکتهای بازی در سراسر جهان، قسمتی از پروژه بلندمدت عربستان سعودی برای کاهش وابستگی به نفت می باشد.

نینتندو، سومین سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی در یک شرکت بازی ژاپنی در ماه مه است. این صندوق سهام شرکت "نکسون" و شرکن "کپ کام" که سازنده بازی استریت فایتر است را اوایل سال قبل خریداری نموده بود.

طبق آمار بلومبرگ، این شرکت در اکتیوژن بلیزارد، الکترونیک آرتس، تیک تو اینتراکتیو سافت وار و کوئی تکمو هولدینگ هم سهم دارد.
1401/11/30
10:35:06
5.0 / 5
384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد