توسعه دهندگان
متخصصان عنوان كردند:

ابزار گپ هوش مصنوعی مکمل ارتباطات انسانی هستند نه جایگزین

ابزار گپ هوش مصنوعی مکمل ارتباطات انسانی هستند نه جایگزین

به گزارش توسعه دهندگان، برخی متخصصان و کارشناسان بر این باور هستند که ابزار گپ هوش مصنوعی که این روزها برای جستجو و انجام خیلی از امور حرفه ای متداول شده اند، هیچگاه نمی توانند جایگزین ارتباطات انسانی شوند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ورج، نیک سینگر سخنگوی شرکت ردیت و از متخصصان حوزه جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی می گوید نباید چندان نگران این باشیم که گپ های هوش مصنوعی شرکت هایی مانند گوگل و مایکروسافت که اخیرا راه اندازی شده اند بتوانند جای تعاملات انسانی را بگیرند.
این ابزار همچون چت جی پی تی با اینکه قابلیت های زیادی دارند و برای نوشتن مقالات و متون تخصصی در رشته های مختلف هم قابل استفاده هستند، اما صرفا سبک سنتی جستجو را متحول می کنند.
نیک سینگر، سخنگوی ردیت، در این مورد اضافه کرد: «فناوری های رباتیک چت هوش مصنوعی هنوز جدید هستند و ما درحال کاوش و توجه به آن هستیم. با این وجود، همیشه احتیاج به اجتماعات واقعی و ارتباطات انسانی وجود خواهد داشت و ابزار جدید به کمک آن می آید. چت بات ها در حوزه هایی سرگرم کننده و خلاقانه برای تکمیل ارتباطات اجتماعی و انسانی استفاده می شوند و جایگزین آنها نیستند».
به تازگی ابزار هوش مصنوعی دارای قابلیت مکالمه با انسان مانند ChatGPT محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، چونکه صحبت کردن با آنها بسیار سرگرم کننده است.
با ادغام آنها با جستجوگرهای گوگل و بینگ، جستجو لذت بخش تر از قبل می شود. اما مشکلات زیادی در انجام جستجو به کمک هوش مصنوعی وجود دارد، همچون امکان گزارش موارد نادرست بعنوان حقیقت. اما وقتی یک جمع انسانی در مورد مسأله ای نظر بدهند احتمال فریب یا عرضه دسته جمعی اطلاعات نادرست کاسته می شود.

1401/11/25
10:50:49
5.0 / 5
411
تگهای خبر: تخصص , شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد