برای آینده برنامه نویسی؛

کریستال جایگزینی مناسب برای زبان برنامه نویسی پایتون

کریستال جایگزینی مناسب برای زبان برنامه نویسی پایتون

توسعه دهندگان: یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید می تواند خلاقیت ذهن را افزایش دهد و کریستال این روزها به جایگزینی مناسب بجای زبان پایتون تبدیل شده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از نکست وب، زبان برنامه نویسی کریستال، زبانی است که مانند زبان سی سریع و مانند زبان روبی روان است.
از جمله مزایای مهم این زبان برنامه نویسی می توان به توجه به امنیت برنامه ها اشاره نمود. کدهای این زبان شیء گرا به سرعت به صفر و یک مبدل می شود تا برای کامپیوتر ها قابل درک و قابل اجرا باشد و همین مساله سبب سرعت بالای کار با آن می شود.
سازگاری با زبان سی و امکان ادغام اسکریپت های نوشته شده به این زبان با کدهای زبان کریستال مزیت دیگر آنست که سبب شده پیش بینی هایی در مورد تبدیل آن به یک زبان برنامه نویسی محبوب در یک سال آینده به عمل آید. این زبان برنامه نویسی در سال ۲۰۱۷ به یک باره از رتبه ۶۰ زبان های برنامه نویسی محبوب در شاخص TIOBE به رتبه ۳۲ ارتقا یافت.
یکی از نقاط ضعف فعلی کریستال تعداد محدود کاربران آنست که سبب شده رفع ابهام و پاسخ به پرسش های کاربران اندکی بیش از اندازه معمول طول بکشد. با اینحال باید منتظر ماند و دید در آینده شاهد رشد بیشتر این زبان خواهیم بود یا خیر.


منبع:

1401/11/24
12:15:19
5.0 / 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد