همزمان با برگزاری كنكور سراسری

اینترنت در کدام مناطق قطع می شود؟

اینترنت در کدام مناطق قطع می شود؟

به گزارش توسعه دهندگان، برپایه آخرین تصمیمات دریافت شده مقرر است اینترنت در ایام برگزاری کنکور به صورت نقطه ای قطع شود و کسانی که در محدوده های برگزاری کنکور هستند، از پیش پیامی را جهت آمادگی دریافت خواهند کرد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، طی سالهای اخیر پدیده لو رفتن سؤالات و رواج تقلب در میان برخی داوطلبان کنکور همپای رشد شبکه های مجازی و وسایل الکترونیکی و ابزارهای هوشمند افزایش پیدا کرده است و این نگرانی را برای داوطلبان کنکور و حتی خانواده های آنها که به شکلی سرنوشتشان به این امتحان گره خورده بوجود آورده است. باآنکه برای پیشگیری از تقلب و پخش سوالات هنگام برگزاری کنکور تدابیر گوناگونی از جانب سازمان سنجش درنظر گرفته شده اما گویا موثر بوده نبوده و به تازگی تنها روشی که می تواند امنیت این امتحان را تضمین کند قطع اینترنت اعلام شده است.
روشی که در ابتدای اعلام، حواشی بسیاری را به دنبال داشت چونکه درخواست شد اینترنت به صورت کامل برای همه مردم کشور در زمان برگزاری کنکور قطع شود. دلیل این اقدام هم این گونه اعلام گردید که سال قبل اینترنت به صورت نقطه ای قطع شد اما برخی توانسته بودند از آنتن های دیگر کمک بگیرند و به اینترنت وصل شوند.
در حالیکه با نزدیک شدن به برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲ که در ایام پنجشنبه ۲۹ دیماه و جمعه ۳۰ دیماه برگزار می شود، این سوال همچنان از جانب مردم پرسیده می شود که بالاخره تصمیم نهایی گرفته شده در زمینه قطع اینترنت چیست؛ در اینباره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت که بشدت با قطع سراسری اینترنت مخالف است چراکه اینترنت مانند هوا می ماند و به تمام زندگی مردم وابسته است، پس نمی توان آنرا قطع کرد؛ ازاین رو درخواست سازمان سنجش در این حوزه بررسی گردید و با چندین شرط با آن موافق شد که صرفاً در محدوده حوزه های امتحانی و فقط اینترنت همراه آن هم با اطلاعات قبلی باشد.
گفته شده کسانی که در محدوده برگزاری کنکور هستند، از پیش پیامی در اینباره دریافت می کنند تا آمادگی داشته باشند و صرفاً هم در ساعت برگزاری کنکور این امر به صورت خیلی محدود صورت گیرد. مساله ای که عبدالرسول پورعباس- رئیس سازمان سنجش کشور- اخیرا بر این مساله تاکید کرده و گفته است اینترنت همراه به صورت نقطه ای در زمان برگزاری کنکور قطع می شود.
بر این اساس، نوبت اول کنکور سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ۵۸۵ حوزه ۴۱۷ شهرستان سراسر کشور برگزار می گردد و تهران هم در ۲۵ حوزه برگزاری آزمون دارد.

با این حال، انتخاب راهکار قطع شبکه اینترنت در شرایطی مطرح گردیده است که به اذعان کارشناسان برای پیشگیری از پدیده تقلب، هنگام انجام این مهم، می توان از دستگاههای جمر، پارازیت انداز یا مسدودکننده امواج وای فای بهره برد.

اما مسؤلان سازمان سنجش کشور اعتقاد دارند که اینترنت بعنوان آخرین حلقه امنیت کنکور مطرح است و برپایه مصوبه ای که که در دستور العمل شورای امنیت قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور به صورت سراسری یا نقطه ای مطرح شده و درخواست خویش را به دبیرخانه شورای امنیت کشور ارسال کردند. گفته شده این مسیر، مطالبه مردم و داوطلبین است چونکه بین ۸ تا ۱۶ میلیون از جمعیت درگیر این مورد هستند و زحماتی برای رسیدن به این مرحله کشیده اند، سازمان سنجش هم برای زحماتی که کشیده و پیچیدگی کار تصمیم دارد امنیت را به نقطه کمال برساند. همینطور بر پیشبینی همه جوانب امر تاکید شده و نقطه کمال آن محدود کردن اینترنت همراه می باشد. این سازمان درخواست دارد عکس و فیلمی ارسال و دریافت نشود نه این که اینترنت به صورت مطلق قطع شود.

منبع:

1401/10/28
15:02:56
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد