توسعه دهندگان
زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

اینترنت مانند هوا می ماند، نمی شود آنرا قطع کرد

اینترنت مانند هوا می ماند، نمی شود آنرا قطع کرد

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم و اعتقاد داریم اینترنت مثل هوا می ماند و به تمام زندگی مردم وابسته شده، پس نمی شود اینترنت را قطع کرد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (چهارشنبه) در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: اینترنت طبقاتی به این معنا که یک طبقه خاصی اینترنت پرسرعت داشته باشد، نداریم و همه مردم برای ما خاص هستند.

وی ادامه داد: اما بعضی از سایت ها تحریم شده اند و ما درحال فراهم کردن ابزارهایی برای برنامه نویسان هستیم تا سایت هایی که ما را تحریم کرده اند و دسترسی های خاصی احتیاج دارند، یا برای گیمرها شنبه یا یکشنبه ابزار جدیدی را رونمایی نماییم که پینگ بازی ها برایشان پایین تر بیاید، آیا اسم چنین چیزی را باید اینترنت طبقاتی گذاشت؟ ما امکانات جدیدی را برای دسترسی بهتر قشر خاصی فراهم می نماییم.

وزیر ارتباطات در ارتباط با وضعیت قطع اینترنت برای برگزاری کنکور ارشد تصریح کرد: ما بشدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم و اعتقاد داریم اینترنت مثل هوا می ماند و به تمام زندگی مردم وابسته شده، از اقتصاد، آموزش، فرهنگ و سرگرمی پس نمی شود اینترنت را قطع کرد.

زارع پور اضافه کرد: درخواست سازمان سنجش در این حوزه بررسی گردید و با چند شرط با آن موافقت شد که صرفا در محدوده حوزه های امتحانی و فقط اینترنت همراه، آن هم با اطلاعات قبلی باشد. کسانی که در این محدوده هستند از پیش پیامی دریافت می کنند تا آمادگی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: صرفا هم در ساعت برگزاری کنکور این امر به شکل خیلی محدود صورت گیرد تا نگرانی ها برای حفظ سلامت کنکور رعایت شود. البته اعتقاد داریم روش های پیشرفته تر و فناورانه ای برای مبارزه با تقلب وجود دارد که سازمان سنجش به سمت آن حرکت می کند.


منبع:

1401/10/22
14:22:48
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد