چرا برای تلفن های قطع شده قبض صادر می شود؟

چرا برای تلفن های قطع شده قبض صادر می شود؟

توسعه دهندگان: بگفته مسئولان مخابرات، مشترکینی که تلفنشان به دلیلهای مختلف مانند خرابی، قطع شده است، بر طبق مصوبه ابلاغی سازمان تنظیم بازار باید یک هزینه حداقلی نگه داری خط را پرداخت کنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، افزایش تعرفه هزینه ماهانه تلفن ثابت، تابستان امسال مورد تأیید قرار گرفت و ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت را تصویب کرد و گفته شد درصورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات اعمال و اجرائی می شود.

طبق مصوبه مذکور کاربران تلفن های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود برمبنای جدول جدید پیرامون تعرفه های جدید تلفن ثابت، باید ماهانه ۲۰ هزار تومان، پرداخت کنند. این هزینه فقط هزینه ای است که صاحبان خطوط تلفن در پایتخت، در صورت عدم استفاده از خط تلفن و فقط بمنظور نگهداری این خطوط باید پرداخت کنند.

مسئولان مربوطه براین باور هستند تعرفه تلفن ثابت حدود ۱۲ سال است که با وجود افزایش تورم تغییری پیدا نکرده است و این مسئله هم مانع پیشرفت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بصورت مستقیم و غیر مستقیم شده و هم این که تمام کارکنان شرکت مخابرات و خانواده هایشان را تحت تاثیر قرار داده است بدین سبب قصه پرغصه تعرفه تلفن ثابت باید تمام شود چون اگر مشکلات حوزه تعرفه و توسعه مخابرات حل بشود، مخابرات متحول و اثرات مثبتی بر زندگی مردم و کیفیت خدمات می گذارد.

اما با وجود اطلاع رسانی منظم و متوالی، همچنان ابهاماتی برای برخی مشترکین دراین زمینه وجود دارد؛ بطور مثال مشترکان تلفن ثابت اعلام نموده اند با وجود قطع بودن تلفن، دو دوره قبض ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومانی برایشان صادر گردیده است و سوال می کنند چرا باید این هزینه را پرداخت کنند؟ در این زمینه داوود زارعیان - معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران - با حضور در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری دراین زمینه، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۹ میلیون تلفن دایر داریم که مشترکان استفاده می نمایند و تعداد مشترکینی که در وضعیت مذکور هستند، خیلی کم است.

وی اضافه کرد: ما شرایطی را برای آنها فراهم نموده ایم و مشترکان می توانند اعلام کنند که تلفنشان جمع آوری شود یا مشترک می تواند درصورتی که از تلفن استفاده نمی کند، آنرا در مرکز رزرو کند، بدین سبب شرایط برای مشترک برقرار است. اما ما به عنوان اپراتور، زمانی که مشترک اعلام می کند که حتما می خواهد از تلفن استفاده داشته باشد، موظفیم خط را نگه داری نماییم. نگه داری خط هم به این صورت است که ۲۵ هزار تومان در تهران به پیمانکار داده می شود تا خط برای مشترک نگه داری شود.

زارعیان اظهار داشت: بدین سبب این اتفاق اصلا اتفاق عجیبی نیست و شاید یکی از اقدامات خوبی باشد که هم تلفن ثابت را بهره ور کند و هم به سمت توسعه حرکت نماید. در مصوبه ای که دولت برای افزایش یا تغییر تعرفه به مخابرات ارائه کرده است، این سازمان مکلف شده تا پایان این دولت یک میلیون و ۵۰۰ هزار FTTH (فیبرنوری) توسعه دهد که هزینه آن تقریباً معادل درآمدی است که از اینجا حاصل می شود. همین طور باید شبکه انتقال ۱۲ استان را توسعه دهیم، به نحوی که بتوانیم امکانات را در اختیار شرکت های خصوصی قرار دهیم.

معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران در ادامه بیان کرد: برآوردی که ما انجام داده ایم، افزایش تعرفه حتی به اندازه دو تکلیف قانونی ما نیست و ما الحاقیه پروانه را امضا کردیم، به جهت اینکه این توسعه را انجام دهیم و الان هم کار شروع شده است.

همچنین محمدرضا بیدخام - مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران- درباره ی جزییات بیشتر این مساله به ایسنا اظهار داشت: تلفن یک پروسه خاصی دارد و مشترکینی که تلفنشان قطع است، دلیلهای گوناگونی مانند خرابی تلفن دارد و اگر خود مشترک قطع مشترک انجام داده باشند، نوعی دیگری بوده و یا اگر مبلغ را پرداخت نکرده باشد هم موضوع دیگری است.

وی با اعلان اینکه برای همه فرآیندهای گفته شده مشترکان محترم باید یک حداقل هزینه نگهداری پرداخت کنند و آن هم طبق مصوبات ابلاغی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات است، افزود: یعنی همه این فرآیندهای گفته شده هزینه حداقلی را شامل می شود. شاید این هزینه ها مربوط به حداقلی مشترکین باشد.

بیدخام همین طور تاکید کرد: مشترکان باید حداقل هزینه نگه داری را طبق مصوبه ابلاغی سازمان تنظیم بازار، چه مکالمه داشته باشند و چه نداشته باشند، پرداخت کنند. مبلغی که برای هزینه نگهداری خط تلفن ثابت برای استان تهران در نظر گرفته شده ۲۰ هزار تومان است اما به سبب این که مالیات هم به آن اضافه می شود، در نهایت همان رقم ۲۵ هزار تومان گفته شده می شود.
1401/10/21
08:05:02
5.0 / 5
395
تگهای خبر: بازار , برنامه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد