توسعه دهندگان

۳ سامانه هوش مصنوعی محققان كشور رونمایی گردید

۳ سامانه هوش مصنوعی محققان كشور رونمایی گردید

به گزارش توسعه دهندگان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز در بازدید از بزرگ ترین مركز تحقیقات هوش مصنوعی كشور، از سه سامانه هوش مصنوعی رونمایی نمود.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در آیین رونمایی از سه سامانه هوش مصنوعی، این حوزه فناوری را حوزه اقتدار کشورها دانست و اظهار داشت: در آینده نزدیک هوش مصنوعی بعنوان ضامن امنیت ملی کشورها مطرح خواهد شد، به همین علت این مبحث با جدیت در معاونت علمی دنبال می شود.
وی با تاکید بر اینکه ایران صاحب بزرگترین استارتاپ های منطقه در حوزه های مختلف ICT و بیوتکنولوژی است، اظهار نمود: علاوه بر آن ما در هوش مصنوعی هم مدعی هستیم و باید در هوش مصنوعی در حد بیو و نانو تکنولوژی سرمایه گذاری صورت گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به توان خوب نرم افزار نویسان در داخل کشور، خاطرنشان کرد: بعضی از سرویس ها باید حتما داخلی باشند چون به زبان فارسی و لهجه های محلی حساس هستند و باید هوش مصنوعی برای بهره برداری از سرویسهای داخلی در داخل کشور توسعه پیدا کند.
ستاری رتبه ایران در تولید مقالات علمی حوزه ICT در دنیا را چهاردهم ذکر کرد و خاطرنشان کرد: ما از تمام شرکت هایی که در زمینه هوش مصنوعی کار می کنند، حمایت خواهیم کرد.
وی در مورد محصولات یکی از شرکت های دانش بنیان مورد بازدید، اظهار داشت: این شرکت از شرکت های بزرگ این حوزه با محصولات هوش مصنوعی با قابلیت صادراتی است و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرد و با این روند، بطور قطع سال آینده رشد چند برابری خواهد داشت.
در این مراسم همینطور علی رسولی زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به سرمایه گذاری هفت ساله این شرکت بر زیرساخت فناوری و ایجاد تیم های متنوع هوش مصنوعی در معرفی سامانه های تولید شده، اظهار داشت: "ساها"، سامانه احراز هویت غیرحضوری است که با استفاده از هوش مصنوعی پیاده سازی شد و کاربردهای فراوانی برای احراز هویت افراد در بازار سرمایه، بانک ها و آزمون ها دارد. علاوه بر آن سامانه "سهاب" را بعنوان اولین مارکت پِلِیس (Market Place) حوزه هوش مصنوعی عرضه کردیم.
رسولی زاده تاکیدکرد: "هوشیو" از دیگر سامانه های ما است که بعنوان پایگاه جامع محتوایی در حوزه هوش مصنوعی اجرایی شده است. این سامانه اطلاعات و آموزش های گوناگونی در چارچوب محتوای متنی، صوتی و تصویری در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد.
در حاشیه این بازدید از سومین شماره سالنامه «بوم شناسی هوش مصنوعی» رونمایی گردید. این سالنامه به بررسی روندها و رخدادهای هوش مصنوعی در ایران می پردازد.
منبع:

1399/05/13
22:16:11
5.0 / 5
2080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد