با معرفی قانون جدید

دسترسی هواوی به سیستم مالی آمریکا قطع می شود

دسترسی هواوی به سیستم مالی آمریکا قطع می شود

توسعه دهندگان: قانونگذاران آمریکایی با هدف مقابله با پیشرفت فناوری چین، قانونی را معرفی کردند که دسترسی شرکت هواوی تکنولوژی و سایر شرکت های خارجی به بزرگترین سیستم مالی جهان را قطع خواهدنمود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، لایحه سنا که حامیان آن چاک شومر، رهبر اکثریت سنا و سناتور دموکرات از نیویورک است، مشارکت شرکت های آمریکایی در مبادلات مالی قابل توجه با شرکت های خارجی که فناوری ۵G تولید می کنند و در جاسوسی صنعتی فعالیت دارند را ممنوع خواهدنمود. اگر هواوی به عنوان چنین شرکتی مشخص شود، امکان دسترسی به بانکهای آمریکایی را از دست خواهد داد.

تام کاتن، سناتور جمهوریخواه از آرکانزاس که از حامیان این لایحه است، اظهار داشت: نمی توانیم اجازه دهیم هواوی و حزب کمونیست چین، به اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی و سیستم های دفاعی حساس ما دسترسی پیدا کنند. ما باید به تهدید وحشتناکی که این شرکت های چینی برای امنیت ملی ما ایجاد می کنند، رسیدگی نماییم.

این مقررات در پرتو حمایت گسترده در واشنگتن برای یافتن راه هایی بمنظور محدود کردن نفوذ چین و به ویژه هواوی، معرفی شده است. کمیسیون ارتباطات فدرال ماه گذشته، فروش تجهیزات ساخت هواوی و شرکت ZTE در آمریکا را با اشاره به ریسکی که برای امنیت داده دارند، ممنوع کرد.

قانونگذاران آمریکایی همین طور بدنبال ممنوع کردن اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک هستند که اف بی آی هشدار داده است ممکنست نرم افزار کاربران را کنترل کرده، اطلاعات را به سرقت ببرد و حملات هک انجام داده یا افکار کاربران را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین، اقدامات آمریکا برای محدود کردن ظرفیت بخش فناوری این کشور همچون تحریم هایی که دسترسی به تجهیزات تولید تراشه های پیشرفته را محدود کرده است را تقبیح کرد.

افزوده شدن بیش از ۳۰ شرکت چینی به فهرست سیاه تجاری آمریکا

بلومبرگ نیوز در خبر جداگانه دیگری گزارش داد دولت بایدن می خواهد شرکت تراشه سازی YMTC و ۳۵ شرکت چینی دیگر را به فهرست سیاه تجاری اضافه کند که مانع خرید برخی قطعات آمریکایی توسط این شرکتها می شود.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: وزارت تجاری آمریکا هفته جاری این شرکت های چینی را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه خواهدنمود.

شرکت های آمریکایی برای فروش به شرکت هایی که در این فهرست سیاه قرار دارند، باید مجوز ویژه دریافت کنند؛ حتی اگر کالایی که می فروشند، یک فناوری قدیمی باشد.

یک مقام وزارت تجاری آمریکا ماه گذشته گفته بود ده ها شرکت چینی همچون YMTC تا ششم دسامبر، در معرض افزودن شدن به فهرست سیاه تجاری هستند.

در ۳۱ اکتبر، ۳۱ شرکت چینی همچون YMTC به فهرست شرکت هایی افزوده شدند که مقامات آمریکایی قادر به بازرسی از آنها نیستند. این اقدام تنش ها میان واشنگتن و پکن را تشدید کرد.

منبع:

1401/09/23
11:31:48
5.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد