مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت تشریح كرد

جزییات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

جزییات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

توسعه دهندگان: مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با بیان ثبت رکورد مصرف بیش از 6 ترابیت بر ثانیه ترافیک در شبکه داخلی کشور، از ثبت این رکورد در جریان برگزاری بازی ایران و آمریکا در جام جهانی آگاهی داد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، امیر لاجوردی -مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- اظهار داشت: طی ماه های گذشته، همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها تمام تلاش شان را کردند که زیرساخت های ارتباطی لازم را برای مسابقات جام جهانی فراهم آورند تا مردم بصورت برخط بوسیله سکوهای نرم افزاری، بتوانند مسابقات را بصورت زنده ببینند. بدین سبب در سه لایه دسترسی، تجمیع و هسته شبکه، تلاش شبانه روزی برای افزایش زیرساخت ها در بخش های مختلف صورت گرفت تا مردم در مشاهده آنلاین و زنده مسابقات گرفتار مشکل نشوند.
وی با اعلان اینکه بررسی ها نشان میدهد که سطح ترافیک شبکه بصورت قابل قبولی بالا رفته و میزان اشباع در شبکه به حداقل میزان خودش نسبت به گذشته رسیده است، اضافه کرد: امسال برای اولین بار به توزیع محتوا در شهرستان ها و IXP ها پرداختیم تا مردم سراسر کشور بصورت محلی بتوانند بازی های جام جهانی را ببینند و برای دریافت تصاویر بوسیله سکوهای نرم افزاری، ارسال درخواست آنها به تهران کم شود که برای این منظور علاوه بر تهران در چهار مرکز استان دیگر، کار توزیع محتوا انجام شد تا با سرعت و کیفیت بالاتر، محتوا به دست کاربران برسد.
لاجوردی اشاره کرد: به سبب استفاده کاربران از سکوهای داخلی برای مشاهده بازی های جام جهانی، ترافیک داخل کشور رکورد زد و در ساعت ۲۳ و سه دقیقه، هشتم آذر امسال و در جریان بازی ایران و آمریکا در جام جهانی، ترافیک IXP که قسمتی از ترافیک شبکه داخلی کشور است رکورد ۴.۲ ترابیت بر ثانیه را ثبت نمود که تابحال چنین رکوردی را در شبکه کشور نداشته ایم.
معاون وزیر ارتباطات با ارائه این توضیح که ترافیک شبکه داخل فقط شامل ترافیک مربوط به IXP نیست، اظهار داشت: در لحظه فوق، عملاً میزان مصرف ترافیک داخلی از ۶ ترابیت بر ثانیه فراتر رفت تا رکورد جدیدی به ثبت برسد که در گذشته نه فقط در شبکه داخلی بلکه در شبکه بین الملل ما شاهد چنین ترافیکی نبوده ایم.
لاجوردی رکورد قبلی مصرف ترافیک داخلی را مربوط به زمان برگزاری بازی ایران و انگلیس در روز دوشنبه ۳۰ آبان امسال دانست و اشاره کرد: در زمان برگزاری بازی ایران و انگلیس، رکورد ترافیک شبکه داخل به بالای ۵ ترابیت رسیده بود و این رکورد در IXP نیز تقریباً ۳.۵ ترابیت بود.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی همین طور از ثبت رکورد دیگری آگاهی داد و اضافه کرد: رکورد دیگری در ترافیک سکوهای داخلی داشتیم و برای اولین بار یک سکوی داخلی پخش ویدئو توانست ترافیک بیش از ۲.۵ ترابیت بر ثانیه تولید نماید که رکورد جدیدی است که در تاریخ ICT کشور تا حالا رخ نداده بود.
بگفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با وجود افزایش قابل توجه حجم ترافیک مصرفی داخلی، در روند فعالیت سکوهای داخلی هیچگونه مشکل رخ نداد و کاربران از نحوه ارائه خدمات این سکوها رضایت داشتند.
بنابر این گزارش، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه شنبه شب برای پایش و رصد وضعیت پوشش ارتباطی کشور به مرکز انقلاب شرکت ارتباطات زیرساخت رفت که امیر لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و محمد امین آقامیری رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، او را همراهی می کردند.
منبع:

1401/09/11
13:28:09
5.0 / 5
432
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد