نگرانی سرمایه گذاران تسلا از خوابیدن ماسک در توییتر

نگرانی سرمایه گذاران تسلا از خوابیدن ماسک در توییتر

توسعه دهندگان: توسعه دهندگان: سرمایه گذاران تسلا از اینکه ایلان ماسک بصورت شبانه روزی در توییتر مشغول به کار بوده و از این شرکت خودروسازی برقی غافل شده است، ابراز نگرانی کرده اند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ایلان ماسک سال ۲۰۱۸ که تسلا برای افزایش تولید مدل ۳ در تقلا بود، شب ها در کارخانه های این شرکت در کالیفرنیا و نوادا کار می کرد و می خوابید.

ماسک دوشنبه هفته جاری اعلام نمود شب ها در دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو کار کرده و به کار و خواب در این محل تا وقتی که این پلت فرم شبکه اجتماعی درست شود، ادامه خواهد داد.

تمایل ماسک برای کار برای ساعتهای طولانی در لحظه های بحران، بخش شناخته شده ای از برند اوست. اما غوطه ور شدن عمیق این میلیاردر در توییتر بعد از خرید ۴۴ میلیارد دلاری جنجالی این شرکت شبکه اجتماعی که ماسک در مقطعی کوشش کرد آنرا لغو کند، سرمایه گذاران تسلا را نسبت به ظرفیت او برای تمرکز به مسئولیتش بعنوان مدیرعامل ارزشمندترین شرکت خودروسازی جهان نگران کرده است.

جن مانستر، یکی از شرکای شرکت سرمایه گذاری "لوپ ونچر" اظهار نمود: سرمایه گذاران تسلا عصبانی خواهند شد. وی احیانا مدت بیشتری را در توییتر سپری خواهد نمود که مایه ناخوشنودی سرمایه گذاران تسلا خواهد شد.

ماسک روز دوشنبه در توییتی نوشت: حواسم به تسلا هم است و می خواهد بخشی از هفته جاری در این شرکت خودروسازی برقی کار کند. تسلا دفتری در پالو آلتوی کالیفرنیا و کارخانه ای در فرمونت کالیفرنیا دارد.

ارزش سهام تسلا از اوایل آوریل که ایلان ماسک فاش کرد سهام در توییتر خریده، به میزان ۵۰ درصد سقوط کرده است. فروش سهام تسلا از طرف ماسک که به ۲۰ میلیارد دلار بالغ شد، بر فشار فروش سهام این شرکت افزود.

تسلا با لیست رو به رشد چالشهای ناشی از نگرانی های تقاضا در چین و تحقیقات رگولاتوری درباره ی ادعاهای این شرکت درباره ی قابلیتهای فناوری دستیار راننده "اتوپایلوت" در آمریکا، روبروست.

طبق محاسبه رویترز، توییتهایی که ماسک از آغاز ماه جاری درباره ی تلاشهای خود برای تغییر و اصلاح توییتر منتشر نموده، حدود دو سوم از پستهای وی در این پلت فرم از زمان خریداری آن در اکتبر بوده است. تسلا، تنها سه درصد سهم از توییتهای ایلان ماسک در فاصله اول تا ۱۵ نوامبر داشته که کمتر از میانگین ۱۶ درصد در هشت ماه گذشته است.

مانستر اظهار داشت: انتظار دارد توییتر در شش تا ۱۲ ماه آینده همه توجه ماسک را به خود معطوف کند. وی در عین حال تصریح کرد تسلا شرکت توسعه یافته تری نسبت به روزهای نخست خود است و اتکای کمتری به ماسک دارد.

در روزهای اخیر، ایلان ماسک گفته است حجم کارش بعد از خرید توییتر، به میزان قابل توجهی افزوده شده است. وی در یک ارتباط ویدیویی با یک کنفرانس تجاری در اندونزی اظهار داشت: من کار زیادی دارم و هفت روز هفته از بامداد تا شب کار می کنم.

وی ماه جاری در کنفرانس سرمایه گذاری بارون اظهار داشته بود: به محض اینکه توییتر در راه صحیحی قرار بگیرد، تصور می کنم مدیریت آن راحتتر از اسپیس ایکس یا تسلا خواهد بود.

راس گربر، سرمایه گذار تسلا که حامی قوی ماسک است، روز سه شنبه اظهار داشت: تسلا باید معاونی برای مدیرعامل چند شغله خود پیدا کند.

هیات مدیره تسلا نسبت به تعهد ماسک به اسپیس ایکس و چند شرکت کوچک تر دیگر، ابراز نگرانی کرده اند. رابین دنهولم، رییس هیات مدیره تسلا سال ۲۰۱۸ در ایمیلی اظهار داشته بود: زمان حداقلی که ماسک در تسلا صرف می کند، مشکل ساز و مشکل سازتر می شود. یک سهامدار تسلا هم اظهار داشت: هیات مدیره نتوانست بسته پرداخت ۵۶ میلیارد دلاری برای ماسک را بدون درخواست توجه تمام وقت او، تصویب کند.

در این بین، ایلان ماسک اعلام نمود سرویس اشتراک تیک آبی توییتر، ۲۹ نوامبر با تاخیر اندک نسبت به اعلام قبلی، به این سرویس بازخواهد گشت.

ماسک اعلام نمود بعد از عرضه جدید این سرویس، تغییر نام احراز هویت شده موجب خواهد شد کاربر تیک آبی خودرا تا وقتی که توسط توییتر تایید گردد، از دست دهد.

بر اساس گزارش رویترز، تیک آبی پیش از این به حسابهای کاربران معروف شامل سیاستمداران، شخصیتهای مشهور، خبرنگاران و چهره های عمومی دیگر اختصاص داشت. اما در جهت تلاش ماسک برای افزایش درآمد توییتر و کاهش وابستگی به آگهی دهندگان، یک گزینه اشتراک برای کاربرانی که مایلند پول پرداخت کنند ارائه شد. این سرویس با هزینه اشتراک ماهانه هشت دلار، روز جمعه بعد از رشد قارچ گونه حسابهای جعلی و تقلیدی، متوقف گردید. مدیرعامل تسلا هفته گذشته اعلام نموده بود توییتر بلو احیانا تا آخر هفته آینده بازخواهد گشت.

منبع:

1401/08/25
13:03:08
5.0 / 5
418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد