اسناد محرمانه فاش كرد؛

هزینه ۸ میلیارد دلاری فرسودگی نیروی انسانی برای آمازون

هزینه ۸ میلیارد دلاری فرسودگی نیروی انسانی برای آمازون

به گزارش توسعه دهندگان، آمازون با سرعتی اعجاب انگیز و بسیار بالاتر از میانگین صنایع مختلف در آمریکا با مشکل استهلاک و فرسودگی نیروهای خود مواجه می باشد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از یاهونیوز، اسناد محرمانه ای که از شرکت آمازون به بیرون درز کرده نشان داده است این فرسایش سرسام آور کارکنان سالی ۸ میلیارد دلار خرج روی دست این شرکت می گذارد.
در یکی از اسنادی که در ارتباط با اوایل سالجاری میلادی است، تصریح شده: «طی عملیات میدانی در ارتباط با مصرف کنندگان [در سرتاسر جهان] سطوح بالایی از فرسایش (با تأسف) در همه سطوح تجربه می شود، که هزینه سالانه آن برای آمازون و سهامدارانش در مجموع ۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود. برای درک این مقیاس باید گفت، سود خالص شرکت مذکور برای سال مالی ۲۰۲۱ برابر با ۳۳.۳۶ میلیارد دلار بود.»
این اسناد که شامل چندین مقاله تحقیقاتی داخلی، اسلایدها و داده های نرم افزاری است، تصویری تیره از توانایی آمازون برای حفظ کارمندان و این که استراتژی فعلی امکان دارد از نظر مالی برای کل این سازمان مضر باشد را به تصویر می کشد. در این اسناد از آمازون به علت عدم استفاده و بررسی کافی از داده ها و عدم کوشش برای آموزش و ارتقای کارمندان به صورت گسترده انتقاد شده است. این نقصی بزرگ برای شرکتی است که به جمع آوری وسواس گونه اطلاعات مصرف کنندگان شهرت دارد. افشای این اسناد همینطور نشان دهنده فقدان کنترل های داخلی کافی است.
طبق این تحقیق، تعداد کارکنانی که این شرکت را ترک می کنند در همه سطوح و مشاغل، دوبرابر تعداد افرادی است که از کار بیکار می شوند یا اخراج می شوند. نتایج این پژوهش که در ژانویه ۲۰۲۲ انتشار یافت، نشان داده است تنها یک نفر از هر سه نفر استخدام شده جدید در سال ۲۰۲۱ پس از گذشت ۹۰ روز در این شرکت باقی می ماند.
مشکلات در ارتباط با محل های کار و فرهنگ شغلی در آمازون محدود به بخش انبار نیست. مدیران این شرکت در بخش های مختلف هم با مشکل احساس بن بست در امور خود مواجهند. در این اسناد تصریح شده یکی از دلیل اصلی استعفای رهبران آمازون عدم امکان پیشرفت و ارتقا شغلی است.»
بر اساس این تحقیقات دیوید نیکرک، معاون سابق منابع انسانی آمازون، تصریح کرده شرکت «عمداً حرکت رو به بالا و امکان پیشرفت را برای کارگران ساعتی محدود کرده است». کارگران سطح ابتدایی که قادر به پیشرفت باشند، به دلیل علاقه آمازون برای جذب فارغ التحصیلان جدید دانشگاه ها گرفتار مشکل می شوند. از میان مدیران و رهبرانی که در سال ۲۰۲۱ استخدام شدند، ۳۹ درصد «فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که تجربه حرفه ای کمی داشته یا تجربه رهبری دیگر افراد را ندارند.» در مقابل تنها چهار درصد از دستیاران فرایند انبار که نقش رهبری سطح پایینی دارند، به سمت مدیران منطقه ای ارتقا یافتند.

1401/07/27
10:00:50
5.0 / 5
415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد