پایین بودن سرانه پستی کشور در مقایسه با سایر کشورها

پایین بودن سرانه پستی کشور در مقایسه با سایر کشورها

به گزارش توسعه دهندگان، مدیر عامل شرکت ملی پست اظهار داشت: سرانه پستی کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر پایین است و دراین زمینه کشور فقیری هستیم.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، محمود لیایی - مدیر عامل شرکت ملی پست - در نشست خبری به مناسبت روز پست با بیان پایین بودن سرانه پستی کشور ما اظهار داشت: سرانه پستی در کشور چین ۱۸۰۰، آمریکا حدود ۱۲۰۰ و اروپا ۸۰۰ و ۹۰۰ است درحالی که در ایران سرانه پستی هفت است که از این عدد ۳/۳ متعلق به پست است که عدد پایینی است.
وی با اعلان اینکه ۱۷۰ خدمات پستی ارائه می نماییم که مردم با تعداد کمی از آنها آشنا هستند اشاره کرد: با تنوع بخشیدن به آن مردم را با تسهیلات خدمات پستی آشنا نماییم تا سبب رونق آن شویم.
ایشان سپس اشاره کرد: مشکلاتی که با آن مواجه هستیم، مشکلاتی است که شرکت های دولتی سایر کشورها هم با آن روبه رو هستند، بدین سبب در تمام دنیا یکسان است.
لیایی با اعلان اینکه طی چهار سال قبل در حوزه کرونا، همکاران این شرکت هم با این مساله دست و پنجه نرم می کنند، اشاره کرد: پست در دوران کرونا ۲۸ نفر از همکارانش را از دست داده است که جا دارد از آنها یاد نماییم. علاوه بر تلفات عمده همکاران ما به سبب خدمات رسانی در ایام کرونا متحمل ضرر و زیان جانی هم شدند و در بستر بیماری بودند و اگر گرفتار بیماری می شدند هم بار توزیع بر دوش همکاران دیگر بود.
مدیر عامل شرکت ملی پست در ادامه سخنانش تاکید کرد: باتوجه به ایجاد این فضا در کشور تلاش می شود بحث سختی کار کارکنان پست بصورت قانون مطرح شود و از مزایای آن بهره مند شوند.
لیایی در پاسخ به سوال با ایجاد محدودیت در اینترنت چه میزان مرسولات پستی کاهش پیدا کرده است اظهار داشت: شرکت ملی پست هم متاثر از این مسیله ضرر کرده است و یک سوم کسب و کارهایی که توسط پست انجام می شد از دست رفته است؛ در گذشته گفته شده بود مردم کسب و کارهای خودرا بر بستر پلت فرم های ایرانی انجام دهند تا در چنین مواقعی متحمل ضرر نشوند.
لیایی تاکید کرد: ما یک کسب وکار حاکمیتی هستیم بدین سبب کسب وکار اولویت ما نیست بلکه خدمت گذاری در اولویت است. بنا این است با راه اندازی سرویس ها و خدمات جدید بتوانیم خدمت گذار خوبی باشیم. هرچند ما شرکت درآمد- هزینه ای هستیم و مکلفیم متناسب با درآمدی که کسب می نماییم، هزینه نماییم اما اوولیت این است که دولت به عنوان رقیب بخش خصوصی نیست و باید تا جایی که توان است کاهش تصدی گری را داشته باشیم و بخش خصوصی هم متناسب با اصل ۴۴ هم بسیاری از فرآیندهایی که دراختیارمان است و شاید راندمان بخش خصوصی بیش تر از بخش دولتی می شود را برون سپاری نماییم به سمت بخش خصوصی.
وی ادامه داد: تمام تلاشمان این است که به سمت پلت فرم شدن حرکت نماییم و بستری را فراهم نماییم تا بخش خصوصی بتواند در قالب آن بستر بسیاری از خدماتی که ما در حال حاضر به مردم ارائه می شود با سرعت بیشتر و هزینه کمتر ارائه کنند؛ عمده کشورهای پیشرفته دنیا هم بخش خصوصی آنها حرف اول را در زمینه پستی می زند.
مدیرعامل شرکت ملی پست درباره ی روند اصلاح تعرفه ها اظهار داشت: انتظاری که ما از واقعی سازی تعرفه ها داشتیم محقق نشد. طبق مصوبه ای که دی ماه سال قبل داشتیم، منتظر بودیم بعد از ابلاغ تعرفه ها خدمات خودرا ارائه نماییم، این بلاتکلیفی ضر زیادی برای پست ایجاد کرد برای اینکه باید از شروع کار برنامه و بودجه خودرا مبتنی بر تعرفه های رسمی تعیین نماییم.
وی افزود: اصلاح تعرفه ها تا چهارم خرداد سال ۱۴۰۱ معلق ماند و در نهایت چهارم خرداد بین ۲۰ تا ۴۰ درصد مجاز شدیم طبق مصوباتی که کمیسیون تنظیم مقررات مشخص کرده بود افزایش دهیم؛ این بلاتکلیفی همچنان باقی مانده اما وعده هایی داده اند که در اسرع وقت بصورت کامل مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات پیاده سازی و اجازه آنرا به ما بدهند.
همین طور در ادامه این جلسه حسن عمیدی- مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست- درباره ی برنامه ها این شرکت به مناسبت روز جهانی پست اظهار داشت: هفته پست از روز گذشته آغاز شد و شرکت ملی پست میزبان ۵۰۰۰ هزار نفر از متصدیان باجه استان تهران بود و جشن بزرگ کارمندان شرکت ملی پست را اجرا شد که مخصوص خانواده های آنها بود همین طور از فردا برنامه های مختلفی را در سراسر کشور داریم.
وی ادامه داد: فردا بامداد ساعت ۱۰ افتتاحیه اولین اینو تکس پست در جزیره کیش برگزار می گردد و تا به الان نزدیک به ۴۷ استارتاپ پستی حضور پیدا کردند و محصولات و دستآورد های حوزه فناوری پستی را به نمایش خواهند گذاشت همین طور از دیگر اقدامات ویژه این شرکت همزمان با جام جهانی، تمبرهای فوتبالی است که فردا در جزیره کیش برگزار می گردد.
منبع:

1401/07/16
21:30:16
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد