درآمد ۲۶ میلیارد دلاری اپل از فروش آیفون

درآمد ۲۶ میلیارد دلاری اپل از فروش آیفون

به گزارش توسعه دهندگان شركت آمریكایی اپل درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه منتهی به ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ گزارش كرد كه بسیار فراتر از پیشبینی وال استریت بود و در همه محصولاتش همچون آیفون رشد فروش نشان داد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار گزارش مالی مثبت اپل، ارزش سهام این شرکت در ساعات بعد از معاملات رسمی بیشتر از پنج درصد صعود کرد و قیمت سهام اپل برای اولین بار از مرز ۴۰۰ دلار عبور کرد.

در حالی که تحلیل گران درآمد سه ماه اپل را ۵۲.۳ میلیارد دلار پیشبینی کرده بودند، این شرکت درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه مالی سوم خود اعلام نمود که در مقایسه با ۵۳.۸ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل بالاتر بود.

درآمد اپل از آیفون در این زمان ۲۶.۴ میلیارد دلار بود که چهار میلیارد دلار بالاتر از پیشبینی تحلیل گران و بالاتر از درآمد ۲۵.۹ میلیارد دلاری در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ بود.

درآمد خدمات اپل هم ۱۳.۱ میلیارد دلار بود که در مقایسه با ۱۱.۵ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل افزایش نشان داد.

این نتایج مالی مثبت با برگزاری جلسه ضدانحصارطلبی از جانب کمیته کنگره آمریکا همزمان شد که در آن تیم کوک، مدیرعامل اپل درباره سیاستهای "اپ استور" این شرکت به ادای توضیح پرداخت. با عنایت به این که "اپ استور" بخش مهمی از کسب و کار خدمات اپل است، تحلیل گران امکان دارد این پرسش را از خود بپرسند که اپل چگونه پذیرای مقررات جدیدی خواهد شد که امکان دارد بعد از آخر تحقیقات کمیته فرعی ضدانحصارطلبی کنگره اعلام گردد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، رشد درآمد اپل در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ تحت تأثیر شیوع پاندمی ویروس کرونا نصف شده بود و اپل در سه ماهه پیش به علت ابهامات ناشی از پاندمی کووید ۱۹، دورنمای رشدی برای سه ماهه مالی سوم خود عرضه نکرد.
1399/05/10
13:58:09
5.0 / 5
1971
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد