توسعه دهندگان

رونمایی از اینترنت کودک و نوجوان به زودی

رونمایی از اینترنت کودک و نوجوان به زودی

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام این خبر که اینترنت کودک و نوجوان به زودی رونمایی خواهد شد و در اختیار مردم قرار می گیرد، اظهار داشت: ابزاری فراهم کردیم که در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ یک اینترنت ایمن، مفید و سالم را برای گروههای سنی مختلف تعریف می نماییم.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در سومین روز از سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران درحال برگزاری است، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در صدر وزارتخانه های مهم کشور است، اظهار داشت: مسئولیت شما مدیران آموزش و پرورش بسیار سنگین است خصوصاً در شرایطی فعلی کشور و امیدوار هستم در این شرایط بتوانید نسلی شاداب، با انگیزه و اعتماد به نفس، خلاق و مجاهد پرورش دهید.
وی ادامه داد: در شرایطی هستیم که دشمنان این مرز و بوم، " امید" را نشانه رفتند و تلاش می کنند نسل آینده را از نظام، دستاوردها و انقلاب ناامید کنند.
وی با اشاره به این که آمارها نشان میدهد تمایل به مهاجرت، به سنین پایین تر و به تحصیلات لیسانس رسیده و زمزمه هایی از آن بعضاً در دبیرستان ها هم شنیده می شود اظهار داشت: این به این معناست که دشمن درحال فعالیت است و در چنین شرایطی تربیت نسل امیدوار، متعهد و مجاهدانه خیلی مشکل است. مطمئنم شما چنین سربازانی برای گام دوم انقلاب تربیت می کنید.
زارع پور اضافه کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات زندگی بشر را زیر و رو کرده است. این که امروز در زمینه ارتباطات اجتماعی بتوانید با یک ابزار با صدها و هزاران نفر ارتباط داشته باشید از تغییرات جدید ایجادشده است. حالا پیامرسان ها ارتباط میان مردم را بسیار آسان کرده اند.
وی با اعلان اینکه جای خوشی دارد نسلی که شما تربیت کرده اید، توانسته اند ما را در خیلی از زمینه های رشد و نوآوری، خودکفا کنند. یکی دو سکو یا پلت فرم جابه جایی مسافر کل دنیا را گرفته اند اما ما در کشورمان از وجود آنها بی نیاز هستیم. یا در حیطه خرید و فروش، سه چهار سکو دنیا را اشغال کرده اند اما ما خودمان چنین سکوهایی طراحی نموده ایم.
وزیر ارتباطات افزود: اگر این اتفاق بزرگی که در تعامل میان دو وزارتخانه ایجاد نمی شد و شبکه " شاد" در اختیار آموزش و پرورش قرار نمی گرفت، نظام آموزشی ما گرفتار مشکل جدی می شد. وزارت ارتباطات در کنار آموزش و پرورش قرار گرفت و دین خودرا ادا کرد. هرچند انتقادات جدی به شاد دارم اما بهترین کار در زمان خودش بود و توانستیم عدالت آموزشی را برقرار نماییم.
وی با اشاره به این که قریب به 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل اند، اظهار داشت: در هفته دولت سال آینده جشن اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت را خواهیم گرفت. در بحث پلتفرمها و سکوهای آموزشی آمادگی داریم که با کمک دوستان مان در آموزش و پرورش بتوانیم حداکثر استفاده را از ظرفیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه تعلیم و تربیت با نگاه عدالت آموزشی داشته باشیم.
زارع پور افزود: ما پروژه بزرگ فیبرنوری منازل و کسب وکارها را در دست داریم و معتقدیم نسخه شفابخش حل مشکل اینترنت در کشور فیبرنوری است که سرعت نامحدود دارد. با کمک دوستان در وزارت آموزش و پرورش اتصال مدارس بوسیله فیبرنوری را در برنامه هایمان قرار می دهیم.
وی افزود: البته در قالب برنامه ششم توسعه اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را دنبال کرده بودیم و قریب به 80 هزار مدرسه به این شبکه متصل اند که هم آنرا ادامه می دهیم و هم اتصال به فیبر نوری را.
وزیر ارتباطات به سواد فضای مجازی و ابزارهای مقابله با تهدیدات رسانه های اجتماعی اظهار داشت: این فناوری در کنار همه مزایایی که دارد ممکنست چالش هایی برای بشریت بوجود آورد بخصوص برای نسل نوجوان و جوان. هم در سیاستگذاری و هم اجرا در دوره ای غفلت کردیم. در دنیا قواعدی جهت استفاده کودکان از این فضا وضع شده و به آن پایبند هستند اما در اینجا، یک نقطه لطمه در این نسل است. درخواستم توجه جدی به این نکته است.
وی افزود: جهت گیری فناوری به سمتی است که کودک در معرض محتوای نامناسب قرار می گیرد و خود کنترلی و مهارت های لازم باید به بچه ها آموزش داده شود. باید ابزار فراهم نماییم، هیچ کجا خانواده ها و کودکان را بی پناه در فضای مجازی رها نکرده اند.
زارع پور در خاتمه اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب دراین زمینه ابزار اینترنت کودک و نوجوان است. ابزاری فراهم کردیم که در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ یک اینترنت ایمن، مفید و سالم را برای گروههای سنی مختلف تعریف می نماییم. ابزاری که آماده کردیم این امکان را فراهم می آورد که خانواده بتواند فهرست سفیدی جهت استفاده فرزندش تهیه نماید. این امکان را به شکل سیستماتیک فراهم می نماییم که خانواده ها در صورت تمایل بتوانند از آن بهره گیرند که به زودی رونمایی خواهد شد و در اختیار مردم قرار بگیرد.
منبع:

1401/06/01
10:28:40
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد