بزرگترین چالش هدست های اپل و متا

بزرگترین چالش هدست های اپل و متا

توسعه دهندگان: شرکت های اپل و مِتا مقرر است در آینده نزدیک هدست های واقعیت ترکیبی ویژه مصرف کنندگان را عرضه کنند که می توانند تغییر بزرگ بعدی در رایانش شخصی را رقم بزنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، اما یک مانع احتمالی بزرگ یعنی قیمت بالا در این جریان وجود دارد. طبق آمار موسسه تحقیقاتی IDC، "مِتا کوئست ۲" که پرفروش ترین هدست واقعیت مجازی است، ۴۰۰ دلار قیمت دارد و ۷۸ درصد از بازار هدست های واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۱ را در اختیار داشت. مصرف کنندگانی که این فناوری نسل جدید را می خواهند، باید چند برابر این مبلغ را هزینه کنند.

هدست پیشرفته مِتا که نام کد آن "کامبریا" است، پیش بینی می شود حداقل ۸۰۰ دلار قیمت داشته باشد. محصول اپل که هنوز معرفی نشده است، احتمالاً از این هم قیمت بالاتری خواهد داشت. این برچسب های قیمت گران، مانع بزرگی برای بازار محصولی هستند که هنوز فراگیر نشده است. سال قبل تنها ۱۱.۲ میلیون دستگاه هدست واقعیت مجازی به فروش رسید، در صورتیکه اپل، همین تعداد آیفون را ظرف مدت چند هفته فروخت.

شرکتهای مِتا و اپل برای توسعه این بازار باید مصرف کنندگان را متقاعد کنند که این سرمایه گذاری ارزش خواهد داشت. هر دو شرکت روی فناوری واقعیت ترکیبی، سرمایه گزاری نموده اند که مستلزم نمایشگرهای بهتر و قدرت پردازش قوی تر است.

اگر واقعیت ترکیبی همانطور که تبلیغ شده است، عمل کند، یک هدست واقعیت مجازی، به شکل یک عینک واقعیت افزوده عمل می کند و موارد کاربرد و استفاده در دنیای واقعی را بیشتر می کند.

در دستگاه های فعلی واقعیت مجازی، تجربه به آنچه در نمایشگر هدست است، محدود است. در واقعیت ترکیبی، دوربین های قدرتمند در بیرون از هدست واقعیت مجازی، ویدیوی دنیای بیرونی را ضبط کرده و به دو نمایشگر یا نمایشگرهای بیشتری که هر کدام در مقابل چشمان کاربر قرار دارند، می فرستند. این امر به طراحان اجازه می دهد با واقعیت ترکیبی بازی کرده و نرم افزار یا گرافیک در ویدیوی دنیای واقعی را از بیرون همپوشانی کنند.

طرفداران واقعیت ترکیبی می گویند که نهایتاً قادر خواهیم بود این فناوری را در یک عینک سبک با شیشه های شفاف جا دهیم اما چنین اتفاقی در آینده روی خواهد داد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، فناوری واقعیت ترکیبی، فعلا تنها گزینه کوتاه مدت ترجیحی است که هنوز آماده نشده است. مشکل فعلی این محصولات، قطعات بسیار گران و هدست قدرتمندی است که وسعت این بازار را محدود می کند.

منبع:

1401/05/29
10:45:22
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد