وزیر ارتباطات تاكید كرد؛

دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد

دولت برای توسعه شبکه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات با اعلان اینکه دولت برای توسعه فیبر نوری با جدیت پای کار آمد، اظهار داشت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مشکلی از بابت همراهی با پروژه فیبر نوری وجود ندارد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور در جلسه بررسی طرح توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری با هدف ارائه گزارش اقدامات انجام شده توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) که در این پروژه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرف قرارداد هستند تاکید کرد: این پروژه، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید فقط به آن به عنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.
وی اضافه کرد: امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل گشته است و تلاش وزارت ارتباطات این است که یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برای مردم عزیز کشورمان فراهم آورد و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و باکیفیت را ارائه دهیم.
وزیر ارتباطات با تاکید بر این که طبیعی است که کارهای بزرگ موانع بزرگی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید اظهار داشت: از همان ابتدایی که ما مطرح کردیم به دنبال راه اندازی ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبرنوری برای منازل و کسب وکارها هستیم، خیلی ها آنرا نشدنی خواندند، البته شاید احساس این بود که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نکند. اما شاهد بودید که دولت با جدیت پای کارآمد و موانع بزرگ یک به یک کنار زده شد. توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری، یک پروژه راهبردی و ملی است و نباید فقط به آن به عنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.
زارع پور با اشاره به طرح برخی موانع از طرف شرکت های توسعه دهنده شبکه فیبرنوری اظهار داشت: این اطمینان را می دهم در لایه های بالا و در سطح هیئت دولت مشکلی از بابت همراهی با این پروژه وجود ندارد اما در لایه های پایین تر طبیعی است که هنوز شاهد برخی عدم همراهی ها باشیم هرچند معتقدم که جای نگرانی وجود ندارد و این موانع هم انشالله حل خواهند شد.
وی با اعلان اینکه توسعه شبکه فیبرنوری نیازمند عزم ملی در بین همه دستگاهها است، اظهار داشت: بطور قطع ما نیز در وزارت ارتباطات تلاش خواهیم کرد که پیگیری های خودرا افزایش دهیم تا مسئله هماهنگی بین دستگاهی به بدنه سازمان ها، وزارتخانه ها، استانداران و فرمانداران منتقل شود تا همه احساس کنند که درحال همراهی با یک پروژه ملی هستند.
وی اشاره کرد: در سطح مردم هم اهمیت این پروژه باید فرهنگ سازی شود و آنها را مشتاق به بهره برداری از اینترنتی کرد که سرعت آن ۱۰۰ برابر سرعت فعلی شبکه های ارتباطی است.
در ابتدای این جلسه مدیران شرکت های خصوصی توسعه دهنده شبکه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری گزارشی از اقدامات، مشکلات و موانع پیشرو ارائه و انتظارات و درخواست های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه مطرح نمودند.
پس از آن صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، بابیان این که حدودا هر دو هفته یک دفعه با شرکت های توسعه دهنده شبکه فیبرنوری جلسه داریم، تاکید کرد که همیشه برای رفع دغدغه های این شرکتها تلاش می نماییم.
وی اضافه کرد: به موازات این جلسات نیز بطور مرتب برای کنار زدن موانع پیش روی شرکت ها، جلساتی با سازمان ها و وزارتخانه های در رابطه با این پروژه برگزار می نماییم و تلاش نموده ایم به چارچوبی از همکاریهای مشترک دست پیدا نماییم تا روند پیشرفت این پروژه تسریع شود.

1401/05/26
22:16:27
5.0 / 5
361
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد