توسعه دهندگان
زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

باید به فکر تولید ماهواره بعدی باشیم

باید به فکر تولید ماهواره بعدی باشیم

به گزارش توسعه دهندگان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پرتاب ماهواره خیام اظهار داشت: باید به فکر ماهواره بعدی باشیم و خط تولید این ماهواره ها را بصورت مشترک راه اندازی نماییم.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز گذشته ماهواره خیام که ماهواره سنجشی با دقت بالا است از پایگاه فضایی قزاقستان به روسیه پرتاب شد و از این پایگاه فضانورد فرستاده می شود. این ماهواره ۶۰۰ کیلوگرم وزن داشت و کاربردهای بسیار متنوعی دارد. مبارزه با زمین خواری و جنگل خواری بوسیله آن قابلیت پایش دارد.
وی عنوان کرد: از پنج سال قبل در مورد این ماهواره بحث شده بود اما مشکلات فنی وجود داشت و پس از ده ها جلسه مشترک میان طرف ایرانی و روسی با دیپلماسی فعال توانستیم این ماهواره را پرتاب نماییم. در مذاکرات انجام شده برای ماهواره بر سایوز ۱ در مورد ماهواره خیام توافق صورت گرفت.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: کاری که پنج سال پیش آغاز شد را در دولت سیزدهم با دیپلماسی فعال به نتیجه رساندیم و آنرا به یک قرارداد عملیاتی تبدیل کردیم. باید به فکر ماهواره بعدی باشیم و خط تولید این ماهواره ها را بصورت مشترک راه اندازی نماییم.
زارع پور اشاره کرد: در زمینه ظرفیت های داخلی امکان ساخت ماهواره های با قدرت ۱۰ متر را داریم و هدف گذاری کردیم تا اختتام دولت سیزدهم به توانایی ساخت ماهواره های با قدرت یک متر برسیم.
وی در ارتباط با بسته اینترنت خبرنگاران افزود: از امروز یا فردا بامداد افرادی که به عنوان خبرنگار شناخته می شوند می توانند به درگاه ملی خدمات هوشمند مراجعه کنند و با ثبت نام بسته ۲۰۰ گیگ اینترنت برای آنها فعال خواهد شد.
وزیر ارتباطات در ارتباط با طرح صیانت اظهار داشت: موردی به اسم طرح صیانت نداریم و چنین موضوعی مصوب نشده است. دولت مجری قانون است و تا آن زمان که مصوبه قانونی تصویب نشود ما هیچ مصوبه اجرائی نخواهیم داشت.
زارع پور اضافه کرد: مواضع دولت کاملاً شفاف است و بارها گفتم فضای مجازی تبدیل به زیست اصلی مردم شده و حتما نیاز به قانون گذاری دارد. آخرین قانون ما قانون جرایم کامپیوتری است که مربوط به سال ۸۵ است و این فضا نیاز به قاعده گذاری دارد. ما مشارکت فعال با مجلس داشتیم تا مسیر طرح به سمتی پیش رود که به چارچوبی برای قاعده مند شدن فضای مجازی نزدیک شود اما متوقف گردید.منبع:

1401/05/19
22:44:31
5.0 / 5
725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد