انتقام اپل از کارمندان قربانی آزار و تبعیض

انتقام اپل از کارمندان قربانی آزار و تبعیض

به گزارش توسعه دهندگان شرکت اپل نسبت به گزارش های در ارتباط با رفتار نادرست برخی کارمندانش بی تفاوت بوده و از برخی از خانمهایی که مزاحمت و تبعیض ضد خویش را گزارش کرده اند، انتقام گرفته است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از انگجت، اپل فعالانه ضد کارکنانی که از همکاران بدرفتار خود شکایت کرده اند و همچون آن هایی که موارد تجاوز جنسی را گزارش کرده اند، وارد عمل شده است. اگر این اتهامات درست باشد، با تصویری که اپل از مسئولیت پذیر بودن خود عرضه می دهد در تضاد است و پیشرفت ادعایی این شرکت در افزایش تنوع نیروی کار خویش را زیر سوال می برد.
چندین زن در گفتگو با نشریه تایمز مالی نتیجه شکایت خویش را به اداره منابع انسانی اپل در مورد سوء استفاده جنسی، قلدری و سایر حوادث تشریح کرده اند. مگان مور کارمند سابق اپل در همین رابطه شکایتی ثبت کرده و اعلام نموده نماینده منابع انسانی اپل در ارتباط با مبحث شکایت وی این تجربه تلخ را یک حادثه جزئی عنوان کرده است.
اداره منابع انسانی اپل در ایمیلی در واکنش به این رویداد اعلام نمود: «اگرچه کاری که فرد متخلف انجام داد قابل سرزنش بود، اما او بعنوان یک کارمند اپل هیچ سیاستی را در زمینه کار خود نقض نکرده و چون او هیچ سیاستی را زیر پا نگذاشته است، ما مانع از آن نمی شویم که او به دنبال فرصت های شغلی همسو با اهداف و منافع خود باشد.»
یکی از کارمندان اپل استور هم از دو مورد تجاوز جنسی جدی همچون تجاوز به عنف شکایت کرده و گفته است که اداره منابع انسانی اپل با او نه بعنوان یک قربانی، بلکه بعنوان مشکل رفتار کرده است.
اپل از کارمندانی که از این شرکت به دلیل پرداخت های ناعادلانه و تبعیض های حرفه ای شکایت کرده اند هم انتقام گرفته است. همچون این افراد میتوان به شر اسکارلت مهندس نرم افزار اپل اشاره نمود که پس از شکایت به دلیل تبعیض در پرداخت حقوق در مقایسه با همکاران مرد در نهایت مستحق دریافت ۲۱۳ هزار دلار غرامت شناخته شد. اما اپل از او خواست در ازای دریافت این پول اسامی دیگر افراد معترض به تبعیض حرفه ای را لو دهد. در نهایت با افشای این مورد اپل از درخواست خود عقب نشینی کرد. اما از شر اسکارلت خواست تا شکایتش را پس بگیرد. به دنبال این درخواست این مهندس مبحث را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کشاند تا تحقیقات مفصل تری در مورد تخلفات اپل به عمل آید.
جالب ترین شکایت از سوی جین ویت، مدیر بخش حقوقی اپل بود. او به اداره منابع انسانی اپل گفت یکی از همکارانش دستگاههای کامپیوتری او را هک و وی را تهدید به مرگ کرده است. وی انتظار داشت به شکایت او به شکل جدی رسیدگی شود. در عوض، وی متهم شد در زمان طرح بحث "به روشی حرفه ای و مناسب عمل نکرده است".
او متعاقباً مقاله ای ۲۸۰۰ کلمه ای را در سایت افشاگر The Lioness منتشر نمود که در آن وضعیت خویش را توصیف می کرد و سبب شد که کارمندان اپل از آن حمایت کنند. با این وجود، اپل به همین علت او را اخراج کرد.

1401/05/16
20:30:16
5.0 / 5
491
تگهای خبر: آمریكا , حقوق , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد