توسعه دهندگان
صبح امروز رخ داد؛

اختلال در دسترسی به اینترنت

اختلال در دسترسی به اینترنت

به گزارش توسعه دهندگان اینترنت در تهران و مناطق مختلف از بامداد امروز با اختلال گسترده ای رو به رو بود و گمانه زنی ها از آن حکایت می کند که قطعی برق در یکی از ساختمان های زیرساخت، علت این اختلال بوده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، کاربران فضای مجازی بامداد امروز از اختلال در اینترنت داخلی و بین الملل اپراتورهای ثابت و همراه اطلاع داده اند.
گفته می شود اینترنت ثابت از ساعت ۸ و ۳۶ دقیقه تا ۸ و ۴۵ دقیقه به صورت گسترده قطع بوده و اختلال هایی در دسترسی و اتصال های داخلی و بین الملل به وجود آمده است.
شنیده ها از آن حکایت می کند که دلیل این اختلال سراسری قطعی برق در ساختمان LCT شرکت ارتباطات زیرساخت باشد و از آنجائیکه توزیع اینترنت ورودی کشور در این مرکز صورت می گیرد، اینترنت خیلی از شرکتها و اپراتورها در کشور با مشکل روبرو شده است.
نظیر این اختلال پیش از این و در ماههای گذشته هم از جانب زیرساخت رخ داده بود.
با پیگیری های خبرنگار مهر از شرکت ارتباطات زیرساخت و وزارت ارتباطات این اختلال تأیید و موقتی اعلام گردید و مقرر است گزارش نهایی همراه با علل فنی این مورد در اطلاعیه ای از جانب وزارت ارتباطات اعلام و منتشر شود.
پیرامون قطعی امروز اینترنت داخلی و بین الملل، شرکت مخابرات ایران هم در اطلاعیه ای اعلام نموده است: «با توجه به دریافت گزارش هایی از کاربران در مورد قطعی گسترده اینترنت های همراه و خانگی در تهران و مناطق مختلف به اطلاع می رساند این قطعی ارتباطی به شرکت مخابرات ایران ندارد.»
یکی از مدیران و فعالان حوزه فناوری در یک شرکت دانش بنیان هم ساعتی پیش در همین رابطه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: امروز چندمین بار است که در سال ۱۴۰۱ اختلال برق در ساختمان LCT سبب می شود[تقریباً] تمام شبکه کشور تحت تأثیر قرار بگیرد.(ارتباطات داخل کشور و بین الملل). تجهیزات اصلی اغلب شرکتهای ارائه دهنده خدمات دسترسی و دیتاسنتر در این مرکز قرار دارد و قلب اینترنت کشور است.
او در ادامه توضیح داده است که اختلال برق در سالن colocation رخ داده و هم اکنون دسترسی به بعضی از تجهیزات میسر نیست. تجهیزاتی که در این سالن قرار دارند برقرار کننده ارتباطات اغلب سرویس دهنده ها باهم هستند.
این مدیر ارشد فناوری همینطور گفته است: البته این روند برای تمام سرویس دهنده صدق نمی کند ولی اغلب سرویس دهنده های خدمات ثابت(adsl و p2p) در همین سالن هستند. تجهیزات شبکه بصورتی ساخته شدند که ۲۴ ساعته روشن باشند و شدیداً به تغییر ولتاژ برق حساس هستند. قطع برق سبب می شود که در معرض صدمه قرار بگیرند.


منبع:

1401/05/04
22:07:13
5.0 / 5
451
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد