در صفحه زارع پور منتشر شد؛

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

توسعه دهندگان: وزیر ارتباطات ضمن ارائه گزارشی از سفر خود به مسکو از امضای ۴ سند همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی آگاهی داد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: از روز پنج شنبه به مسکو آمده ام. از روز سه شنبه هم هیئتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۲۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم ترازان و هم قطاران خود و آماده سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده اند. البته مذاکرات مجازی بین شرکتهای متناظر ایرانی و روسی از دو ماه پیش شروع شده بود و حالا این شرکت ها در نشست های رو در رو به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده اند.
برای اولین دفعه است که مجموعه ای از بزرگترین شرکتهای خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکتهای متناظر روسی در زمینه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته اند. با عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته از این پس شرکتهای ایرانی، محصولات دانش بنیان در حوزه های صنایع مخابراتی، نرم افزار و سخت افزار را به روسیه و حوزه اوراسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین المللی و منطقه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات بگونه ای رقم خورده که ضریب موفقیت شرکتهای ایرانی را در این بازارها دو چندان می کند.
تا اینجای سفر با رئیس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته ام. از پارک علوم وفناوری «اسکولکووا» در مسکو هم دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارت خانه و شرکتهای خصوصی دو طرف بودیم.
تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکتهای ایرانی و روسی و یک سند هم بین دو وزارت خانه به امضا رسیده است. با امضای این اسناد، همکاریهای دوجانبه در حوزه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می یابد و مسیر حضور شرکتهای توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اوراسیا هموار می شود. به تدریج جزئیات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.


منبع:

1401/05/02
08:52:13
5.0 / 5
439
تگهای خبر: بازار , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد