توسعه دهندگان
رونمایی استراتژی متاورس جدید دوبی

بیشتر از ۴۰ هزار شغل مجازی ایجاد می شود

بیشتر از ۴۰ هزار شغل مجازی ایجاد می شود

به گزارش توسعه دهندگان دولت دوبی یک استراتژی متاورس را رونمایی نمود که ایجاد ۴۰ هزار شغل و افزودن چهار میلیارد دلار به اقتصاد این امیرنشین در پنج سال آینده را هدف گرفته است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، شیخ حمدان بن محمد، ولیعهد دوبی، در توییتی اعلام نمود استراتژی متاورس دوبی، یک برنامه یکپارچه است که هدف آن قرار دادن دوبی در بین ۱۰ شهر بزرگی است که آینده این فناوری نوظهور را در سطح جهانی شکل می دهند.

شیخ حمدان اظهار داشت: این برنامه، انقلاب جدید در عرصه فناوری و اقتصادی می باشد که روی همه جنبه های زندگی در دو دهه آینده تأثیر خواهد گذاشت.

این ابتکار، دو برابر کردن شمار شرکتهای بلاک چین و متاورس را هدف گرفته است.

به گفته شیخ حمدان، هم اکنون حدود 1000 شرکت در دوبی در عرصه متاورس کار می کنند که ۵۰۰ میلیون دلار در اقتصاد ملی مشارکت می کنند و انتظار می رود تعداد آنها طی مدت هدف گذاری شده، افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

متاورس فضای دیجیتالی نوظهوری است که در آن، افراد از راه آوارتارهای خود به تعامل با یکدیگر می پردازند.

طبق گزارش شرکت کانادایی پرسدنس ریسرچ، پیشبینی می شود ارزش بازار متاورس با نرخ رشد سالانه مرکب بیشتر از ۵۰ درصد، از ۴۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، به بیشتر از ۱.۶ تریلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ صعود کند.

امارات متحده عربی اقدامات مهمی را برای یکپارچه کردن متاورس و فناوری در ارتباط با آن شامل بلاک چین، ارزهای دیجیتالی و نوآوریهای وب ۳ در اقتصاد، دولت و جامعه و توسعه اقتصاد آینده خود، انجام داده است.

سازمان رگولاتوری دارایی های مجازی دوبی در ماه مه با ایجاد دفتر مرکزی متاورس، وارد دنیای متاورس شد و اولین رگولاتوری شد که در فضای دیجیتالی نوظهور حضور پیدا می کند. این سازمان در مارس تحت قانون مقررات دارایی مجازی دوبی تاسیس شد. هدف از این سازمان، ایجاد یک چارچوب قانونی پیشرفته برای پشتیبانی از سرمایه گذاران و فراهم کردن استانداردهای بین المللی برای مدیریت صنعت دارایی مجازی و امکان پذیر کردن رشد کسب و کار مسئولیت پذیر در این امیرنشین است.

یافته های بررسی بانک لِس تایمز نشان داد علاقه به مشاغل در ارتباط با متاورس رو به رشد است و در چند ماه گذشته، بیشتر از ۱۰ برابر افزوده شده است که گویای شناخته شدن بیشتر این مفهوم در بین شرکتها و نیروی کار است.

وزارت اقتصاد دیجیتالی، هوش مصنوعی و سیستم دورکاری امارات متحده عربی اوایل ماه میلادی جاری توافقنامه مقدماتی با شرکت Chainalysis برای فراهم کردن برنامه های آموزش مجازی برای نهادهای دولتی این کشور امضا کرد.

شیخ حمدان اظهار داشت: استراتژی متاورس دوبی برای اهداف این امیرنشین برای تبدیل شدن به یکی از اقتصادهای بزرگ برای متاورس و یک مرکز مهم برای جامعه جهانی، ضروریست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این استراتژی همه جنبه های توسعه متاورس از فرمول بندی مقررات و توسعه کاربردها و پرورش استعدادها و مشخص کردن راه های استفاده نهادهای دولتی از این راه کارها را دربرمی گیرد.
1401/04/29
12:42:30
5.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد