توسعه دهندگان

گوگل برای استخدام های جدید دست به عصا شد

گوگل برای استخدام های جدید دست به عصا شد

سوندار پیچای، مدیرعامل آلفابت اعلام نمود این شرکت روند استخدام تا آخر سال 2023 را آهسته خواهد نمود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، پیچای در اطلاعیه ای خطاب به کارمندان نوشت: آلفابت – شرکت مادر گوگل- مانند شرکتهای دیگر از موانع اقتصادی در امان نمانده است. این شرکت به کار کارآفرینانه تر با فوریت جدی، تمرکز دقیق تر و عطش بیشتر نسبت به آنچه در ایام خوبمان نشان داده ایم، نیاز دارد. وی اذعان کرد دورنمای اقتصاد جهانی مبهم، مشغولیت ذهنی جدی است.

ارزش سهام آلفابت از شروع سال میلادی جاری تا حالا ۲۱ درصد افت کرده که منعکس کننده فضای کلی سهام فناوری تحت تاثیر خروج سرمایه گذاران از بازار است. روث پورات، مدیر مالی آلفابت هشدار داد عملکرد این شرکت در سه ماهه نخست، ضعیف تر از برآورد مفسرین بوده است و دوره دشوار دیگری پیش روی این شرکت قرار خواهد داشت.

رشد سه ماهه اول به ۲۳ درصد در مقایسه با نرخ رشد ۳۴ درصد در زمان مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد. با اینحال پیچای در این اطلاعیه، اعلام نمود این شرکت ۱۰ هزار کارمند در سه ماهه دوم استخدام کرده است.

پیچای اظهار داشت: به سبب پیشرفتی که در روند استخدام از شروع سال ۲۰۲۲ تا حالا داشتیم، روند استخدام را تا آخر سال آهسته می نماییم و همزمان از با اهمیت ترین فرصت هایمان حمایت خواهیم کرد. برای متوازن شدن سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، این شرکت به استخدام در بخش های مهندسی، فنی و موقعیت های شغلی مهم دیگر متمرکز خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، گوگل که از نظر تاریخی در تحقیقات و توسعه، سرمایه گذاری بالایی انجام داده است، درباره حوزه هایی که می خواهد در طول دوره اقتصادی نامعلوم سرمایه گذاری کند، شفاف بود. پیچای اظهار داشت: در بعضی موارد سرمایه گذاری هایی که هم پوشایی دارند، ادغام و پروسه آنها یکپارچه می شود. در موارد دیگر، توسعه متوقف شده و منابع موجود، صرف حوزه هایی خواهد شد که اولویت بالاتری دارند.

آلفابت که تا ۳۱ ماه مارس، حدود ۱۶۴ هزار کارمند داشته است، عمدتاً در سالهای اخیر برای واحد ابری گوگل و حوزه های جدیدی مانند سخت افزار، نیرو استخدام کرده است.

منبع:

1401/04/22
21:30:58
5.0 / 5
524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد