مشاور وزیر ارتباطات خبر داد؛

بیش از صد روستای آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

بیش از صد روستای آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

به گزارش توسعه دهندگان مشاور وزیر ارتباطات و مجری طرح خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی اظهار نمود: تا آخر سال جاری 103 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل میشوند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات، ایرج روحی در مسافرت دو روزه خود با آذربایجان غربی وضعیت پوشش اینترنتی روستاهای بالای ۲۰ خانوار پنج شهرستان شاهین دژ، تکاب، مهاباد، پیرانشهر و سردشت را با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ارتباطات استان، فرمانداران و نمایندگان اپراتورهای ارتباطی بررسی کرد.
روحی ضمن تشریح وضعیت پوشش روستاهای استان اظهار داشت: حدود ۴۵۰ روستای آذربایجان غربی دارای پوشش اینترنتی نیستند یا پوشش ضعیفی دارند که مورد قبول ما نیست.
وی با اشاره به این که آذربایجان غربی دارای حدود ۲ هزار و ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار است، اضافه کرد: توزیع پوشش اینترنتی روستاها در استان متوازن نیست و تعدادی از شهرستان ها مانند: تکاب، بوکان، شاهین دژ، سلماس و چالدران در وضعیت خوبی قرار ندارند که در اولویت برنامه توسعه وزارت ارتباطات قرار گرفته است.
مجری طرح USO اشاره کرد: در برنامه ما برای رفع مشکلات شهرستان های شاهین دژ، تکاب، مهاباد، پیرانشهر و سردشت ۱۰۳ روستا در اولویت قرار دارد که تا آخر سال جاری توسط اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل نماییم.
وی به تعهد اپراتورهای ارتباطی اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه به این که تعهد اپراتورهای ارتباطی طبق پروانه، پوشش دیتای روستایی را شامل نمی گردد باید این پوشش ها از اعتبارات دولتی پرداخت گردد و برای این مساله تلاش و هماهنگی استانی و وزارتی لازم است.
روحی به تعهد وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه اشاره نمود و اظهار داشت: وزارت ارتباطات طبق برنامه ۸۰ درصد روستاها را پوشش داده است؛اما باتوجه به ضرورت توسعه شبکه ملی اطلاعات و بهرمندی تمام روستائیان از مزایای این بستر شامل آموزش، سلامت، خدمات کشاورزی، بانکی و توسعه دولت الکترونیک، یک همت جمعی و تخصیص منابع استانی و وزارتی برای اتمام این پوشش در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.
وی اشاره کرد: برای ارتقاء و ایجاد سایت های مذکور اپراتورها نیاز به همکاری مقامات شهرستانی برای تامین تعدادی از زیرساحت ها شامل جاده دسترسی، برق و استعلامات قانونی ادارات مختلف دارد که باید هماهنگی های لازم در اسرع وقت توسط فرمانداری های این شهرستان صورت گیرد.


منبع:

1401/04/18
09:20:17
5.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد