توسعه دهندگان
یك مقام رگولاتوری آمریكا خواستار شد

حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل

حذف اپلیکیشن تیک تاک از فروشگاه اپل و گوگل

یکی از کمیسیونرهای کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا با اشاره به نگرانی های امنیت دیتای مربوط به چین، از اپل و گوگل خواست تیک تاک را از فروشگاه های اپلیکیشن خود حذف نمایند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این اپلیکیشن ویدیویی محبوب که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ زیر ذره بین رفت.

اکنون، برندن کار، یکی از کمیسیونرهای کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا نامه ای را در توییتر منتشر نمود که به تیم کوک، مدیرعامل اپل و ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت ارسال کرده است. در این نامه به گزارشها و مواردی اشاره شده که تیک تاک را مغایر با سیاست های فروشگاه های اپلیکیشن این دو شرکت نشان میدهد.

وی در این نامه نوشت: تیک تاک آنچه در ظاهر به نظر می آید، نیست. تیک تاک تنها یک اپلیکیشن برای اشتراک گذاری ویدئو های سرگرم کننده نیست. این فقط ظاهر ماجراست و تیک تاک در اصل به عنوان یک ابزار مراقبتی پیشرفته عمل می کند که به گردآوری میزان انبوهی از اطلاعات شخصی و حساس می پردازد.

در نامه کار که به تاریخ ۲۴ ژوئن در سربرگ کمیسیون ارتباطات فدرال ارسال شده، آمده است: اگر اپل و آلفابت، تیک تاک را از فروشگاه برنامه خود حذف نکنند، باید بیانیه هایی تا هشتم ژوییه برای وی فراهم آورند. در این بیانیه ها باید توضیح داده شود این شرکتها چطور به این تصمیم رسیدند که دسترسی پنهانی افراد مستقر در چین به اطلاعات خصوصی و محرمانه کاربران آمریکایی و الگوهای رفتاری گمراه کننده تیک تاک، خلاف سیاستهای فروشگاه برنامه آنها نیست.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ برندن کار را به مدت پنج سال در کمیسیون ارتباطات فدرال منصوب نمود و سنا در دسامبر تایید نمود که جسیکا روزن ورسل، به مدت پنج سال دیگر رییس این کمیسیون خواهد بود.

این مقام کمیسیون در نامه خود به گزارش بازفید نیوز اشاره کرده که طبق آن، اظهارات کارمندان تیک تاک نشان میدهد مهندسان در چین در فاصله سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲، به دیتای آمریکایی دسترسی داشته اند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، همان روزی که گزارش بازفید انتشار یافت، تیک تاک اعلام نمود ترافیک کاربران آمریکایی خودرا به زیرساخت ابری اوراکل منتقل خواهدنمود و اطلاعات خصوصی کاربران آمریکایی را از دیتاسنترهای خود در آمریکا و سنگاپور، به سرورهای ابری اوراکل در آمریکا منتقل می کند.
1401/04/09
11:56:02
5.0 / 5
719
تگهای خبر: آمریكا , برنامه , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد