توسعه دهندگان

انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک به سرورهای اوراکل

انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک به سرورهای اوراکل

تیک تاک با هدف رفع نگرانی رگولاتوری آمریکا، فرایند انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی خود به سرورهای شرکت اوراکل را تکمیل کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این اقدام بعد از گذشت دو سال از زمان دستور یک هیات امنیت ملی آمریکا به شرکت چینی بایت دنس برای فروش تیک تاک به سبب نگرانی های امنیت ملی و احتمال انتقال اطلاعات کاربران آمریکایی به دولت چین، صورت گرفت.

تیک تاک یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های شبکه اجتماعی در جهان با بیشتر از یک میلیارد کاربر فعال در سطح جهانی است و آمریکا بزرگترین بازار این اپلیکیشن بشمار می رود.

اما آمریکا بیشتر از پیش سازندگان اپلیکیشن را بر سر اطلاعات شخصی که تحت کنترل آنها قرار دارد، زیر ذره بین برده است؛ بخصوص که برخی از کاربران آنها پرسنل ارتش یا اطلاعاتی هستند.

دستور دولت آمریکا برای فروش تیک تاک، بعد از به قدرت رسیدن جو بایدن در سال میلادی گذشته، اجرایی نشد. اما کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا همچنان نسبت به امنیت اطلاعات کاربران تیک تاک ابراز نگرانی کرد و بایت دنس حالا امیدوار است نگرانیهای مذکور را برطرف کرده باشد.

رویترز پیش از این در مارس گزارش کرده بود تیک تاک در آستانه توافق با شرکت اوراکل، برای نگهداری اطلاعات کاربران آمریکایی است. اوراکل در سال ۲۰۲۰ که بایت دنس از جانب دولت آمریکا برای فروش تیک تاک تحت فشار قرار گرفته بود، برای خرید سهم حداقلی در این اپلیکیشن مذاکره کرد. این غول رایانش ابری حالا تحت یک پیمان همکاری جدید، اطلاعات کاربران آمریکایی تیک تاک را در سرورهای دیتای خود در آمریکا نگهداری خواهد نمود.

تیک تاک پیش از این دیتای کاربران آمریکای را در دیتاسنترهای خود در ویرجینیا با یک پشتیبان (بک آپ) در سنگاپور، نگهداری می کرد. حالا این اپلیکیشن دیتای شخصی کاربران آمریکایی را از دیتاسنترهای خود پاک خواهد نمود و کاملا به سرورهای اوراکل وابسته خواهد بود. دیتاسنترهای ویرجینیا و سنگاپور همچنان برای بک آپ اطلاعات استفاده خواهند شد.

تیک تاک همینطور یک تیم امنیت دیتای آمریکایی اختصاصی USDS بعنوان دروازه بانی برای اطلاعات کاربران آمریکایی و جداسازی آن از بایت دنس، بوجود آورده است.

شو زی چو، مدیرعامل تیک تاک اظهار داشت: اندرو بونیلو که یکی از مدیران دپارتمان امنیت جهانی تیک تاک بود، مدیریت USDS را بر عهده خواهد داشت.

این شرکت سرگرم بحث درباره ساختاری است که تحت آن، این تیم به صورت خودمختار فعالیت خواهد نمود و تحت کنترل یا نظارت تیک تاک نخواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی آمریکا سال میلادی گذشته اعلام نمود دولت درباره محافظت از دیتای شهروندان آمریکایی بسیار جدی است اما از رویکرد ترامپ انتقاد نمود.

منبع:

1401/03/29
12:51:19
5.0 / 5
616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد