افزایش هرزنامه های سفری در آستانه تعطیلات تابستانی

افزایش هرزنامه های سفری در آستانه تعطیلات تابستانی

به گزارش توسعه دهندگان ایمیل های فیشینگ در آستانه تعطیلات تابستانی، طیف وسیعی از هدایای بلیت هواپیما، کارت های هدیه تا پیشنهادات مقرون به صرفه برای اجاره تعطیلات را شامل می شود و می تواند نتایجی همچون سرقت اطلاعات شخصی یا خدمات ضعیف به مشتریان را به دنبال داشته باشد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، با عنایت به لغو محدودیت های مسافرتی در رابطه با کرونا توسط اغلب کشورها، مسافران، بلیت هواپیما، اقامتگاه ها و تورها را با اشتیاق رزرو می کنند. در این شرایط، فیشرها، کلاهبرداران و فروشندگان بدافزار، آماده استفاده از فصل تعطیلات تابستانی هستند. آنطور که در هلپ نت سکیوریتی اشاره شده، به قول تحلیل گران امنیتی، سیل هرزنامه های مسافرتی چند ماهی است که شروع شده و انتظار می رود در آستانه تابستان به اوج خود برسد، هرزنامه هایی با مضمون سفر که باید مراقب آن باشید.
آلینا بیزگا، تحلیل گر امنیتی موسسه Bitdefender، اظهار داشت که باآنکه آنها تا کنون هیچگونه کلاهبرداری، فیشینگ یا کوشش برای جعل هویت پلت فرم های محبوب رزرو را که در سالهای گذشته گذشته موجود بوده، ندیده اند، اما فصل تعطیلات تابستانی تازه شروع شده است. ایمیل های فیشینگ کنونی طیف وسیعی از هدایای بلیت هواپیما، کارت های هدیه و پیشنهادات ساعت پرواز پاداش گرفته تا تأییدیه های رزرو و پیشنهادات مقرون به صرفه برای اجاره تعطیلات و معاملات فراگیر را شامل می شوند.
فریب های فیشینگ با مضمون سفر شامل کلمات کلیدی در ارتباط با تعطیلات تابستانی و مرجع یا جعل هویت شرکتهای هواپیمایی معروف و سازمان هایی در صنعت میهمان داری و گردشگری و تورها و هتل هاست. از مخاطبان هدف خواسته می شود نظرسنجی ها را تکمیل کنند و اطلاعات شخصی خویش را در سایت های فیشینگ وارد کرده یا فاکتورها و پیام هایی را که در واقع بدافزار هستند دانلود کنند.
حتی اگر این کلاهبرداران اطلاعاتی را به سرقت نبرند، قربانیان امکان دارد با معاملات بدی روبه رو شوند. مصرف کنندگانی که معاملات سفر را از راه ایمیل های هرزنامه خریداری می کنند، معمولاً به اندازه ارزش پولشان، خدمت دریافت نمی کنند. در جست وجوی چنین پیشنهادهای مسافرتی، نظرات و شکایات بدی از جانب اغلب مصرف کنندگان مشاهده می شود، که شامل برخی نظرات منفی و توضیحات گمراه کننده، خدمات ضعیف به مشتریان، هزینه های پنهان و ناتوانی در تماس با عرضه دهندگان خدمات اشاره دارد.
سفارش ای که هر شخص آنلاین باید از آن پیروی کند این است که اگر معامله ای بیش از حد خوب به نظر می آید که یک جای کارش می لنگد، احتمالاً همچنین است. دیگر این که مشروعیت معامله را پیش از پرداخت بررسی کنید و پرداخت هایتان را از راه ارز دیجیتال انجام ندهید. همچنین، اطلاعات کارت پرداخت یا داده های حساس خویش را از راه تلفن در اختیار کسی قرار ندهید، روی پیوندها کلیک نکنید یا فایل های پیوست را در ایمیل های ناخواسته دانلود نکنید.
منبع:

1401/03/25
09:10:24
5.0 / 5
334
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , خرید , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد