توسعه دهندگان
پس از هك وزارت مسكن روسیه؛

هشدار روسیه درباره احتمال درگیری نظامی به سبب حملات سایبری غرب

هشدار روسیه درباره احتمال درگیری نظامی به سبب حملات سایبری غرب

توسعه دهندگان: روسیه به غرب هشدار داد حملات سایبری مقابل زیرساخت های این کشور منجر به رویارویی مستقیم نظامی می شود و تلاش ها برای به چالش کشیدن مسکو در زمینه سایبری با اقدامات متقابل هدفمند مواجه خواهد شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از رویترز، این هشدار بعد از آن صادر شد که وب سایت وزارت مسکن روسیه در هفته گذشته هک شد و جستجوی اینترنتی این سایت منجر به نمایش عبارت "شکوه اوکراین" به زبان اوکراینی شد.
وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه ای اعلام نمود زیرساخت های حیاتی و نهادهای دولتی روسیه در معرض حملات سایبری قرار گرفته اند و شخصیت هایی در ایالات متحده و اوکراین را مسئول این حملات عنوان نمود.
در این بیانیه آمده است: مطمئن باشید روسیه اقدامات تهاجمی را بی پاسخ نخواهد گذاشت. تمام گام های ما مطابق با قوانین روسیه و مقررات بین المللی بوده و سنجیده و هدف مند خواهند بود.
در اطلاعیه ای که توسط رییس واحد امنیت اطلاعات بین المللی این وزارتخانه صادر شد، آمده است: «نظامی سازی فضای اطلاعاتی توسط غرب و کوشش برای تبدیل آن به عرصه رویارویی بین دولتی، خطر درگیری مستقیم نظامی با نتایج غیرقابل پیش بینی را به شدت افزایش داده است».
ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در ماه می گفت تعداد حملات سایبری به روسیه توسط "ساختارهای دولتی" خارجی چندین برابر بالا رفته و از مقامات این کشور خواست تا برای تقویت امنیت در زمینه فناوری اطلاعات بیشتر تلاش کنند.


منبع:

1401/03/20
14:22:49
5.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد