توسعه دهندگان

شماره های ناشناس از کجا می آیند؟

شماره های ناشناس از کجا می آیند؟

به گزارش توسعه دهندگان اگر با شما تماس گرفته شده اما شماره ای روی دستگاه تلفن نمایش داده نشد، این تماس احیانا از جانب نهادهای انتظامی یا دستگاه وزارت خانه هاست، چونکه اشخاص عادی چنین شماره ای ندارند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، شاید برایتان پیش آمده باشد که تماسی با شما گرفته شده، اما دستگاه دریافت شماره تماس گیرنده و یا همان کالر آیدی تان شماره را نمایش ندهد. دلیل این مورد آن است که بر مبنای مصوبه دولت، شرکت مخابرات ایران اجازه دارد برای برخی از افراد، شماره هایی را در نظر بگیرد که نمایش شماره نداشته باشند.
ظاهرا برای دریافت شماره های ناشناس، بالاترین مقام دستگاهی که تقاضای شماره ناشناس دارد، یعنی وزارت خانه یا نهادهای نظامی و انتظامی با بالاترین مقام وزارت ارتباطات نامه نگاری کرده و در صورتیکه احتیاج به شماره ناشناس محرز شود و تشخیص دهند که احتیاج به شماره هایی وجود دارد که شناخته نشوند، آن شماره را به اصطلاح پرایوت می کنند. ازاین رو بعید است که افراد شخصی و شرکت ها چنین شماره ای داشته باشند و حتما کسانی که لازم است شماره هایشان دیده نشود، دارای پرایوت نامبر خواهند بود.
در صورتیکه یکی از این شماره های ناشناس معروف به پرایوت نامبر با شما تماس بگیرد، روی کالر آیدی شما که محل مشخص شدن شماره تماس گیرندان است، عبارت No Caller ID و یا Private number نوشته می شود. البته ظاهرا تعداد محدودی شماره در سطح کشور وجود دارد که سیستم هایشان قدیمی است و امکان دارد هنوز شماره نداشته باشند. تماس از این مراکز، سازمان ها یا وزارت خانه ها که شماره ها و تجهیزات قدیمی دارند، امکان دارد تنها چهار شماره اول را نمایش دهد.
از طرفی برخی امکان دارد تصور کنند پرایوت نامبرها تنها در ساعات خاصی از روز قابلیت تماس گرفتن دارند، در صورتیکه این شماره ها ۲۴ ساعته بوده و مختص ساعات کاری و اداری نیستند. ازاین رو امکان دارد از آن نهاد یا سازمان که دارای پرایوت نامبر است، هر ساعتی از شبانه روز تماس گرفته شود.
منبع:

1401/03/17
11:42:05
5.0 / 5
941
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد