توسعه دهندگان
مدیرعامل نوكیا خبر داد

ورود شبکه های نسل ششم به بازار تا 8 سال دیگر

ورود شبکه های نسل ششم به بازار تا 8 سال دیگر

به گزارش توسعه دهندگان مدیرعامل نوکیا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس اظهار داشت: شبکه های نسل ششم (6G) حدود سال 2030 وارد بازار خواهند شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، پکا لاندمارک، رییس و مدیرعامل شرکت نوکیا در میزگردی مجمع جهانی اقتصاد پیش بینی نمود شبکه های نسل ششم حدود سال ۲۰۳۰ همزمان با توسعه متاورس صنعتی در صنعت فناوری، به بازار وارد خواهند شد و تا آن زمان، اساسا تلفن هوشمندی که امروز می شناسیم دیگر متداول ترین رابط کاربری رایج نیست.

مدیرعامل نوکیا اظهار داشت: دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتالی با یکدیگر رشد می کنند. نتیجه احتمالی، شامل کاربری خواهد بود که به دنیای واقعیت مجازی می رود و با چرخاندن یک سوئیچ یا چرخاندن یک صفحه، در دنیای واقعی و فیزیکی تغییری صورت می دهد.

طبق گزارش مجله اینداستری ویک، یک متاورس صنعتی ممکنست شامل مدل های مشابه دوقلوهای دیجیتالی دقیق و جامع از اشیایی باشد که در واقعیت وجود دارد.

در مقطع فعلی، هیچ تعریف استانداردی از فناوری نسل ششم وجود ندارد. تازه در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل سال ۲۰۱۹ بود که شبکه های مخابراتی نسل پنجم (۵G) در آمریکا بصورت تجاری عرضه شدند.

مدیرعامل نوکیا اظهار داشت: ارتقا به شبکه های نسل ششم، مستلزم منابع رایانشی گران تری شامل شبکه هایی که صدها برابر و شاید هزار برابر سریعتر از نسل پنجم هستند، خواهد بود.

کارشناسان می گویند نسل ششم فقط شامل سرعت و واکنش سریعتر نیست بلکه با توسعه فناوری در مکانیک کوانتومی و هوش مصنوعی، تغییر بزرگی در شبکه ها صورت خواهد داد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ماریانا اوربیست، استاد رابط کاربری چند حسی در دانشگاه کالج لندن ماه جاری در روزنامه ال پائیس نوشت: قسمتی از این تغییر، شامل فناوریهای تعاملی خواهد بود که حسهای انسانی دیگر مانند بویایی، چشایی، لمسی را در تجربه کاربری می گنجانند.

منبع:

1401/03/05
22:45:12
5.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد