فناوری ۶۰ ساله ای که حاضر به مردن نیست

فناوری ۶۰ ساله ای که حاضر به مردن نیست

به گزارش توسعه دهندگان علیرغم این که حدودا ۶۰ سال از عمر فکس می گذرد، اما مردم همچنان از این دستگاه برای ارسال قراردادها و سایر اطلاعات مهم خود استفاده می نمایند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، یافته های یک تحقیق نشان داد علیرغم این که فناوری ها و دستگاههای جدیدتری آمده اند، اما دستگاههای فکس همچنان پر استفاده مانده اند.

طبق گزارش eFax که از ۱۰۰۱ مسئول ارشد IT و تصمیم گیران تجاری در شرکتهای بزرگ، کوچک و متوسط و سازمانهای بخش دولتی نظرسنجی کرده است، در اغلب این شرکتها (۵۴ درصد) بین شش تا ۵۰ کاربر فکس وجود دارد و یک پنجم مدعی شده اند ۵۱ نفر یا بیشتر کاربر فکس در سازمان آنها وجود دارد.

عجیب تر این که، بیشتر از یک سوم (۳۷ درصد) از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، اظهار کردند: انتظار دارند که استفاده از فکس در آینده افزایش پیدا کند و ۲۸ درصد هم گفتند استفاده از فکس ادامه پیدا خواهد نمود. تنها ۳۵ درصد پیشبینی کردند که استفاده از دستگاههای فکس کاهش پیدا خواهد نمود.

به نظر می رسد نتایج این نظرسنجی ناشی از این حقیقت است که همه بیشتر از گذشته، اسناد مهم را به صورت دورنگار ارسال و دریافت می کنند. سال قبل حدود دو سوم (۶۴ درصد) اعلام نمود که شمار اسناد مهمی که با فکس دریافت نمودند، تغییر نکرده یا افزوده شده است. در مجموع، یک سوم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، هر روز اسناد مهم را با فکس ارسال و دریافت می کنند.

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۴۵ درصد)، چنین اسنادی را از راه ایمیل هایی که با کلمه عبور محافظت می شوند، به اشتراک می گذارند و ۴۳ درصد از نرم افزار رمزنگاری ایمیل استفاده می نمایند. در بین کاربران فکس، ۳۵ درصد از سیستمهای فکس مبتنی بر استفاده می نمایند در حالیکه ۳۱ درصد از این سیستمها به همراه سیستمهای فکس سنتی استفاده می نمایند و ۱۵ درصد از دستگاه فکس قدیمی استفاده می نمایند.

طبق بررسی اسنادی که امروز فکس می شوند، اغلب اسنادی که از راه فکس ارسال می شوند، قراردادها (۵۶ درصد) بوده و بعد از آن توافقهای اجاره (۴۴ درصد)، حسابهای شرکت (۳۱ درصد)، اسناد حساس تجاری (۲۸ درصد) و اسناد حاوی جزئیات بانکی حساس (۲۶ درصد) هستند.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، اسکات ویلسون، نایب رییس فروش و خدمات eFax در اینباره اظهار داشت: فکس با فراهم کردن امکان ارتباط مطمئن و ارسال اسناد مهم، برای خیلی از شرکت ها و کسب و کارشان مهم مانده است.

منبع:

1401/03/02
11:53:37
5.0 / 5
824
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد