توسعه دهندگان
حسینی كیا:

اینترنت در عین گران تر شدن، کیفیت بهتری ندارد

اینترنت در عین گران تر شدن، کیفیت بهتری ندارد

به گزارش توسعه دهندگان نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس نسبت به افزایش کیفیت اینترنت ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: اپراتورها چنین است که با افزایش قیمت، اعتبار بیشتری برای سرمایه گذاری در زمینه افزایش کیفیت خواهند داشت. ما منتظر افزایش کیفیت اینترنت و در عین حال بروزرسانی قیمت ها در آینده خواهیم بود.


سید جواد حسینی کیا در گفتگو با ایسنا درباره افزایش قیمت بسته های اینترنت و اظهارات وزیر ارتباطات دولت سیزدهم اظهار داشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید داشتند افزایش قیمت ها باید همراه با افزایش کیفیت باشد. ماجرای افزایش قیمت بسته های اینترنتی این بود که اپراتورهای اینترنتی تحت عنوان تعرفه مشخص بسته هایی عرضه کرده بودند. مطابق قانون این بسته ها نباید تا سه سال گران می شد. حالا این زمان سه ساله تمام شده است. حالا این بسته حذف شده است؛ اما متأسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها توسعه حاصل نشده است. این شرایط سبب شده است که اینترنت در عین گران تر شدن، کیفیت بهتری نسبت به گذشته نداشته باشد.
گرانی فعلی اینترنت بیشتر به خاطر متضرر نشدن این شرکت هاست
اپراتورها می گویند بعد از افزایش قیمت، زیرساخت ها را توسعه می دهند
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم اظهار داشت: اپراتورها عمدتا خصوصی هستند و از آنجائیکه نقش چندانی در توسعه زیرساخت ندارند گرانی فعلی بیشتر به خاطر متضرر نشدن این شرکت هاست. امیدواریم در آینده به وضعیتی برسند که بتوانند در توسعه زیرساخت ها سهیم شده و سرمایه گذاری کنند. ما این حرف شرکت ها را قبول نداریم اما ادعایشان در خصوص این است که افزایش قیمت ها به خاطر توسعه زیرساخت هاست.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم درباره روش توسعه همزمان با افزایش قیمت اظهار داشت: این می تواند روش مناسبی باشد؛ اما ادعای اپراتورها این است که اعتباری برای توسعه نداشتند. وقتی چنین می گویند نمی توان توقع داشت ابتدا کیفیت افزایش پیدا کند و بعد قیمت اینترنت گران شود.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی کیا درباره ضرورت ایجاد زیرساخت فیبرنوری برای اینترنت های خانگی اظهار داشت: برخی از مناطق در تهران فیبر نوری دارند. حتی در خیلی از شهرها فیبر نوری محقق شده است. شاید در همین چند ماه اخیر، به اندازه همه فیبرهای نوری که دولت دوازدهم بوجود آورده بود، افزوده شده است. برآوردها می گوید مساله مردم بیشتر بسته های اینترنت تلفن همراه می باشد. طبعا اولویت ما برای رسیدگی هم بسته های تلفن همراه می باشد.
نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس نسبت به افزایش کیفیت اینترنت ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: دست کم میتوان گفت ادعای اپراتورها چنین است که با افزایش قیمت، اعتبار بیشتری برای سرمایه گذاری در زمینه افزایش کیفیت خواهند داشت. ما منتظر افزایش کیفیت اینترنت و در عین حال بروزرسانی قیمت ها در آینده خواهیم بود.
منبع:

1401/02/27
11:36:03
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد