جک دورسی به توییتر برنمی گردد

جک دورسی به توییتر برنمی گردد

به گزارش توسعه دهندگان جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، اعلام نمود علاقه ای برای به دست گرفتن مجدد مدیریت این پلت فرم رسانه اجتماعی ندارد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، جک دورسی که هم اکنون مدیر شرکت پرداخت بلوک (Block Inc) است، ۲.۴ درصد سهم در توییتر دارد.

از زمانی که توییتر در ۲۵ آوریل پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک را پذیرفت، شفافیت چندانی درباره مدیریت جدید این شرکت بعد از نهایی شدن این قرارداد، وجود نداشته است.

رویترز ۲۹ آوریل گزارش کرد ایلان ماسک مدیرعامل جدیدی را در نظر دارد اما گزارش هایی انتشار یافته که خود وی امکان دارد بطور موقت این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

دورسی در زمان مدیریت توییتر، حضور پرهیاهویی داشت. وی دو سال پس از طریق اندازی توییتر در سال ۲۰۰۸ سمت مدیرعاملی را به شخص دیگری واگذار کرد، اما در سال ۲۰۱۵ باردیگر این سمت را بر عهده گرفت تا اینکه سال میلادی گذشته این سمت را به پاراگ آگراوال، مدیر فناوری وقت توییتر داد. وی بعد از اعلام توافق ایلان ماسک برای خرید توییتر، اظهار داشته بود: توییتر شرکتی است که همیشه مساله مهمی برای من و بزرگترین افسوسم بوده است. توییتر در مالکیت وال استریت و مدل تبلیغات است. پس گرفتن توییتر از وال استریت، اولین گام درست است.

در این بین، اسناد اخیر رگولاتوری نشان داده است ایلان ماسک سرگرم گفتگو با جک دورسی جهت استفاده از سهم وی در پیشنهاد خرید توییتر است.

همچنین وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد رگولاتورهای آمریکایی سرگرم تحقیق از تاخیر ایلان ماسک در افشای خرید میزان قابل توجه از سهام توییتر هستند.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک چهارم آوریل با ۱۰ روز تاخیر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام نمود ۹.۲ درصد سهام توییتر را در اختیار دارد. سرمایه گذاری که بیشتر از پنج درصد از سهم یک شرکت را در اختیار دارد، باید ظرف مدت ۱۰ روز اسنادی را نزد این رگولاتور تنظیم کند. این اقدام سیگنال اولیه ای است که به سهامداران دیگر نشان داده است یک سرمایه گذار بزرگ امکان دارد کنترل شرکت را به دست بگیرد.
1401/02/23
23:27:01
5.0 / 5
983
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد