توسعه دهندگان

عینک مترجم همزمان گوگل رونمایی گردید

عینک مترجم همزمان گوگل رونمایی گردید

به گزارش توسعه دهندگان مدیرعامل گوگل نمونه اولیه عینک هوشمندی را نمایش داد که این شرکت سرگرم ساخت آن است و می تواند زبانهای دیگر را به صورت لحظه ای ترجمه کند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در کنفرانس طراحان I/O این شرکت، عینک هوشمندی را نمایش داد که می تواند زبانهای دیگر را در لحظه ترجمه کند.

اگرچه این عینک هوشمند یک نمونه اولیه است اما گوگل می گوید می تواند ترجمه زنده زبانهای دیگر را برای شخصی که آنرا به چشم زده است، نشان دهد. ازاین رو شخصی با این عینک حقیقت افزوده، می تواند همزمان با صحبت شخص دیگری، آنچه وی می گوید را تنها با خواندن نوشته هایی که از راه لنزها نشان داده می شوند، درک کند.

هنوز مشخص نیست این عینک وارد بازار شود اما نمونه اولیه نشان داده است که گوگل تصور می کند حقیقت افزوده می تواند مفید باشد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این شرکت اولین بار عینکهای هوشمند را یک دهه قبل عرضه نمود اما Google Glass به علت عرضه محدود، قیمت بالا و نگرانیهای حریم خصوصی، موفق نشد مصرف کنندگان را جذب نماید. با این وجود گوگل به فعالیت در این عرصه ادامه داد و در سال ۲۰۲۰ شرکت "نورث" را خریداری کرد که با حمایت آمازون، عینکهای هوشمند تولید می کرد.
1401/02/23
12:39:49
5.0 / 5
829
تگهای خبر: بازار , خرید , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد