با گزارش جدید رگولاتوری مشخص شد؛

تناقض آمارهای دولت قبل درباره ارتباطات روستایی

تناقض آمارهای دولت قبل درباره ارتباطات روستایی

توسعه دهندگان: آخرین آمار انتشار یافته توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان میدهد که 75 درصد روستاهای کشور دارای تلفن خانگی هستند و تعداد روستاهای دارای ارتباط طی 4 سال قبل کم شده است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، طبق به روزترین گزارشی که از آمار و اطلاعات بخش ICT توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات انتشار یافته است، ۸۲.۴۷ درصد روستاهای کشور دارای ارتباط هستند. این در حالیست که تیرماه گذشته و در آخر دولت دوازدهم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر وقت ارتباطات در توئیتی با بیان عملکرد دولت دوازدهم در اتصال روستاها، اعلام نموده بود که ۹۸.۵ درصد روستاییان از نظر جمعیتی به اینترنت متصل هستند. با این وجود اما تازه ترین گزارش رگولاتوری نشان میدهد که تا آخر سال ۱۴۰۰ حدود ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستاها دارای ارتباط هستند و آمار روستاهای دارای ارتباط نیز نسبت به سال ۹۹ با کاهش هم راه است. طبق این آمار تنها ۸۲ درصد روستاهای کشور دارای ارتباط هستند و این ارتباط نه فقط مختص ارتباطات اینترنت نیست، بلکه برمبنای اتصال خط تلفن ارزیابی می شود. تعداد روستاهای دارای ارتباط در سال ۹۹ از طرف رگولاتوری ۵۲ هزار و ۱۸۲ روستا اعلام شده بود که در آخر سال ۱۴۰۰ تعداد روستاهای دارای ارتباط به ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستا رسیده است. آمارهای رگولاتوری نشان میدهد که از سال ۹۶ تا سال ۱۴۰۰ تعداد روستاهای دارای ارتباط در کشور با سیر نزولی همراه بوده و دلیل آن معلوم نیست. سال ۹۶ آمارها نشان می داد که ۵۵ هزار و ۳۲۵ روستا در کشور دارای ارتباط بودند که این آمار در سال ۱۴۰۰ با کاهش ارتباطات حدود ۴ هزار روستا هم راه است. همین طور طبق این گزارش، تعداد ۴۷ هزار و ۲۵۱ روستا در کشور که ۷۵ درصد روستاها را می سازند دارای تلفن خانگی هستند و ۲۵ درصد روستاها هنوز به تلفن خانگی مجهز نشده اند. سال ۹۹ تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی ۴۷ هزار و ۸۳۷ روستا اعلام شده بود.
در گزارش رگولاتوری آماری از وضعیت روستاهایی که به اینترنت تجهیز شده اند مشاهده نمی گردد. اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۴.۹۶ درصد است که این رقم در سال ۹۹، ۳۴.۶۸ درصد اعلام شده بود. بیش از ۲۹ میلیون و ۳۸۳ هزار خط تلفن در کشور دایر است و تا حالا ۳۸ میلیون و ۸۳۸ هزار خط تلفن ثابت در کشور نصب شده است. این آمار نشان میدهد که حدود ۱۰ میلیون خط تلفن ثابت اکنون در کشور بلااستفاده است. در زمینه تلفن همراه نیز ضریب نفوذ اکنون ۱۶۶ درصد است و بیش از ۱۴۰ میلیون خط موبایل در کشور دایر است. ضریب نفوذ موبایل در آخر سال ۹۹ در کشور ۱۵۵ درصد گزارش شده بود و تعداد مشترکان موبایل نیز ۱۳۱ میلیون نفر بود. همین طور ۹۴ درصد از جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور در پوشش موبایل قرار دارد.


منبع:

1401/02/11
10:01:10
5.0 / 5
516
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد