برای سومین بار؛

آمازون یکی از خطرناک ترین اماکن کاری آمریکا لقب گرفت

آمازون یکی از خطرناک ترین اماکن کاری آمریکا لقب گرفت

آمازون برای سومین بار در سالهای اخیر در لیست یکی از خطرناک ترین مکان های کاری در آمریکا قرار گرفته است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از انگجت، گروه حمایتی ملی شورای ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا، آمازون را در لیست معرفی کم ایمنی ترین مکان های کار آمریکا در سال ۲۰۲۲ قرار داده است. این خرده فروش اینترنتی امتیاز کمی را در ارتباط با حفظ ایمنی محیط کار به دست آورده است. علت آن است که نرخ صدمه به کارگران و کارمندان آمازون بیشتر از دو برابر میانگین صنعت این کشور است.
از جمله رویدادهای تلخ در رابطه با محیط کار در شرکت آمازون میتوان به شش مورد مرگ در یک انبار در بسمر واقع در ایالت آلاباما از زمان افتتاح آن در سال ۲۰۲۰ تابحال اشاره نمود.
بنا بر گزارش شورای ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا یکی از کارگرانی که فوت کرده مجبور بود در حالیکه مریض بوده کار کند، چونکه مرخصی بدون حقوق کافی نداشت. یکی از کارگران آمازون به نام جنیفر بیتس اشاره کرده که "سرعت کار" و فشار کلی منجر به صدماتی به کارکنان آمازون شده است. همینطور به اخراج کارگر یکی از انبارهای آمازون در استیتن آیلند، به نام جرالد برایسون، بعد از اعتراضات سال ۲۰۲۰ به علت عدم رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا اشاره شده است. یک قاضی اخیراً به آمازون دستور داد تا برایسون را بعد از آنکه مشخص شد برای انتقام گیری از انتقادهایش از کار برکنار شده، بازگرداند.
انتشار این گزارش که هتل هیلتون، استارباکس و دولار جنرال هم در آن حضور دارند، هیچ پیامد مستقیمی برای آمازون نخواهد داشت. با این وجود، وجهه آنرا خدشه دار می کند.
طرفداران حقوق کارگران همینطور آمازون را به سوء استفاده از یک برنامه کار خیریه برای پنهان کردن میزان صدمه واقعی وارده به کارگران خود متهم کرده اند و برایسون نخستین کسی نبود که ظاهراً به علت انتقاد از شیوه های کار اخراج شده است. اما هنوز در این حوزه اطلاعات کافی وجود ندارد.


منبع:

1401/02/09
12:34:29
5.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد