توسعه دهندگان

افتتاح دومین دوره طرح پژوهانه همراه باهدف حمایت ازدانشجویان مستعد

افتتاح دومین دوره طرح پژوهانه همراه باهدف حمایت ازدانشجویان مستعد

توسعه دهندگان: دومین دوره طرح پژوهانه همراه در قالب عطای گرنت به طرح ها و پایان نامه های دانشگاهی، به همت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول شروع به کار کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاحیه «دومین دوره طرح پژوهانه همراه» روز گذشته با حضور وحید شاه منصوری، رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و برخی از دانشجویان بصورت آنلاین اجرا شد.
شاه منصوری ضمن معرفی طرح پژوهانه همراه برای دانشجویان حاضر در جلسه، آنرا یکی از وظایف مرکز تحقیق و توسعه در پشتیبانی از تحقیقات محض و کاربردی در زمینه نیازمندی های همراه اول اعلام نمود.
به گفته رییس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، سال قبل و در اولین دوره این طرح، حدود ۲۰ میلیاردریال صرف پشتیبانی از پایان نامه های دانشگاهی شد که امسال رقم این حمایت دو برابر سال قبل خواهد بود.
وی هدف از انجام این طرح را جهت دهی به نتایج پژوهش های دانشگاهی و برای رفع نیازهای پژوهشی همراه اول عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا روی نتایج پژوهش هایی که به سمت تولید محصول برود، سرمایه گذاری خواهد شد و همین طور زمینه جذب و استخدام افراد مستعد در مجموعه همراه اول برقرار است.
رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول همین طور ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان برگزیده در این طرح، از اعطای جایزه پایان نامه برتر به سه نفر از دانشجویان در آخر این طرح آگاهی داد.
محمدعلی اخایی، معاون راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم که در این نشست حضور داشت، ابراز کرد: امیدواریم این طرح فتح بابی برای شناسایی و جذب نیروهای باارزش به همراه اول باشد و زنجیره ارتباط این مجموعه با دانشگاه را مستحکم تر کند.
در افتتاحیه ضمن تشریح جزییات این طرح برای دانشجویان حاضر در جلسه، هدف از اجرای آن نقش آفرینی در اکوسیستم پژوهشی، ارتقا کیفیت پایان نامه های دانشگاهی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه ها برای حل مسائل پیش روی مرکز تحقیق و توسعه اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام گردید.
در این دوره حدود ۱۵۰ طرح پیشنهادی به مرکز تحقیق و توسعه ارسال شد که از این میان ۸۱ طرح، شامل ۴ طرح پسا دکتری، ۲۵ رساله دکتری و ۵۲ پایان نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده است.
به منظور تعامل بیشتر میان همراه اول و دانشجویان با اختصاص یک همراه پژوهش از پژوهشگران مرکز تحقیق و توسعه به هر دانشجو، در بازه های سه ماهه ضمن ارزیابی پژوهش ها، پرداخت پژوهانه به دانشجویان نیز صورت خواهد گرفت.
شایان ذکر است مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در امتداد پشتیبانی از پژوهش، فناوری و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه های کشور بمنظور رفع نیازمندی های فناورانه همراه اول مبادرت به پشتیبانی از پایان نامه های کارشناسی ارشد، دکتری و طرح های پسادکتری می کند.


منبع:

1401/02/04
09:14:36
5.0 / 5
836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد