هفت ترفند مخفی جی میل که همه باید بدانند

هفت ترفند مخفی جی میل که همه باید بدانند

جی میل رابط کاربری ساده ای دارد، اما در عین حال هزاران هک و ترفندهای پنهان برای بهینه سازی تجربه کاربری در جی میل شما وجود دارد، همچون لغو ارسال ایمیل.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بیش از ۳۰۰ میلیارد ایمیل روزانه در سال ۲۰۲۰ ارسال شد و تعداد زیادی از آنها در پلت فرم جی میل گوگل نوشته، ارسال و دریافت شد. جی میل ۱.۸ میلیارد از ۵.۶ میلیارد حساب ایمیل فعال را تشکیل می دهد و هر حسابی کارهای بیشتری از ارسال و دریافت صرف انجام می دهد.
لغو ارسال ایمیل
برای همه پیش آمده که بخواهند پیام هایی را که بوسیله فضای مجازی ارسال کرده اند، پس بگیرند، این امکان وجود دارد. بعد از ارسال ایمیل، کادر کوچکی در سمت راست پایین ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید ارسال را لغو کنید یا نه – بعد از ارسال مستقیماً روی کلمه «Undo» کلیک کنید برای اینکه کلیک کردن در هر جای دیگری موجب ناپدید شدن این گزینه می شود. در تنظیمات پیش فرض، نماد لغو به مدت پنج ثانیه روی صفحه ظاهر می شود، که این زمان می تواند در تنظیمات تا ۳۰ ثانیه هم تغییر کند.
جستجوی پیشرفته
جستجوی پیشرفته ابزار مفیدی برای ردیابی قسمتی از اطلاعات مدفون در صندوق ورودی شما است. ابزار جستجوی پیشرفته با کلیک کردن روی نماد با سه نوار لغزنده در کادر جستجو در بالای صندوق ورودی قابل دسترسی است. می توانید ایمیل ها را برمبنای فرستنده، گیرنده، تاریخ، کلمات جستجو کنید - حتی می توانید جستجوی ایمیل را با جستجوی کلماتی که ندارد، محدود کنید.
کدگذاری رنگ پیام های مهم
ستاره دار کردن پیام ها، مهم ترین ایمیل های شما را در یک پوشه جداگانه قرار می دهد. اما این پیام ها را می توان با ستاره های رنگی سازماندهی کرد. می توانید گزینه های مرتب سازی با کد رنگ بیشتری را در تنظیمات Gmail فعال کنید. با رفتن به تنظیمات، گزینه های رنگ بیشتری را فعال کنید، برای این کار در قسمت general به پایین صفحه بروید کنید و گزینه های رنگ بیشتری را به بخش "in use" بکشید.
نوشتن هوشمند
پیشنهادات نوشتن گوگل برای کاربرانی که با زبان اداری رسمی می نویسند، نعمتی است. فقط با تایپ کردن ابتدای یک عبارت، جیمیل باقیمانده آنرا به شما پیشنهاد می دهد و در زدن کلید و زمان شما صرفه جویی می کند.
نوشتن هوشمند (Smart Compose) را می توان در تنظیمات روشن و خاموش کرد. گوگل حتی بازخوردهایی را برای بهبود کیفیت عبارات پیشنهادی نوشتن هوشمند می پذیرد.
صندوق ورودی سفارشی
طرح بندی پیش فرض جی میل نسبتا ساده است، اما کاربران می توانند ایمیل های خودرا با کلیک کردن روی نماد چرخ دنده تنظیمات سریع، و انتخاب یک صندوق ورودی سفارشی برمبنای آنچه می خواهند ابتدا ببینند، اولویت بندی کنند: خوانده نشده، ستاره دار یا مهم. همین طور می توانید خاصیت صندوق های ورودی گوناگون را اعمال کنید، که می تواند تمام ایمیل های را در یک صندوق ورودی متفاوت جابجا کند.
حالت محرمانه
یک ایمیل می تواند ناپدید شود، مانند اسنپ چت. برای این کار می توانید با کلیک کردن روی نماد قفل در نزدیکی دکمه ارسال، تاریخ انقضا را در ایمیل خصوصی تعیین کنید. البته کارفرمای شما ممکنست حالت محرمانه را از شبکه شما کنسل کرده و کارمندان را از ارسال پیام های ناپدیدشده منع کند.
مکالمه صامت
می توانید یک رشته جی میل را که پاسخ های زیادی دریافت می کند، بی صدا کنید. این یک خاصیت ساده، اما کمی ناشناخته است. کادر سمت چپ ایمیلی که دریافت کرده اید را علامت بزنید و نوار گزینه ها در بالا ظاهر می شود. برای وارد شدن به منوی کشویی روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه، mute را انتخاب کنید.
بااینکه سرویس جیمیل رایگان است اما این بدان معنا نیست که باید از نظر عملکرد، در حد امکانات اولیه باشد. با استفاده از تمام خاصیت های موجود، می توانید بیشترین بهره را از حساب خود ببرید.1401/01/23
10:34:55
5.0 / 5
845
تگهای خبر: شبكه , كیفیت , گوگل , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد